PA bekçilik mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak? (Sözlü sınav sonucu)

PA bekçilik mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak? (Sözlü sınav sonucu)

Bekçi alımı için en önemli aşamalardan biri olan mülakat sonuçları kısa süre içerisinde sınava giren adayların erişimine açılacak. Peki, Polis Akademisi tarafından açıklanacak olan bekçilik sonucu hangi tarihte adaylara duyurulacak ve bekçi adayları sözlü sınav sonuçları nereden öğrenilebilecek?

Bekçilik mülakat sonucu ile geçtiğimiz günlerde sözlü sınava katılan adaylar sınav sonuçlarını öğrenecekler. Polis Akademisi tarafından açıklanacak olan sonuçların erişime açılmasının ardından adaylar puanlarına göre atanabilecek. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanır?


BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


EGM’den ve Polis Akademisi’nden sonuçların açıklanma tarihi ile ilgili net bir bilgilendirme gelmese de mülakatların sonuçlarının 2 hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor.


Sonuçlar açıklandığı anda pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında adaylara ilan edilecek.


POLİS AKADEMİSİ DUYURULARI İÇİN TIKLAYINIZ...


BEKÇİLİK SÖZLÜ SINAVINDA NELER SORULUYOR?


Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.


Adaylar;


a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,


b) Kendisinden istenileni kavraması,


c) Özgüveni,


ç) İfade etme yeteneği,


d) Beden dilini kullanma becerisi,


olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.


Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.


PUANLAMA NASIL YAPILIYOR?


Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının % 50’sinin toplamı olarak hesaplanacaktır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS