Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? 2019/1 bekçilik sınavı sonuç tarihi

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? 2019/1 bekçilik sınavı sonuç tarihi

Bekçilik sınav sonuçları yani 2019/1 yani 8 bin bekçi alımı ile ilgili süreçte sona yaklaşıldı. Ön başvuru, sağlık kontrolü ve son olarak da yazılı sınav yapıldı. Yazılı sınavın ardından da gözler sonuçlara çevrildi. Peki, bekçilik yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, 8 bin bekçi alımı ile ilgili yazılı sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih…

“Bekçilik yazılı sınav sonuçları açıklandı mı?” sorusunun cevabı, geçtiğimiz haftalarda yapılan sınavın ardından bekçi adayları tarafından araştırılıyor. Bilindiği üzere 2019/1 (8 bin bekçi alımı) ve 2019/2 (Ankara ev İstanbul için 187 bekçi alımı) süreci bağlamında adaylar 13 Temmuz’da yazılı sınava giriş yapmışlardı. Peki, bekçilik yazılı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, bekçilik sınav sonuçları ile ilgili merak edilen soruların cevabı…

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuçları, takvimde herhangi bir değişiklik olmaması halinde 7 Ağustos tarihinde adayların erişimine açılacak. Adaylar bekçilik sınav sonuçlarını, https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet siteleri üzerinden görüntüleyebilecekler.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS