Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçi atamaları ne zaman?

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçi atamaları ne zaman?

Bekçilik sınav sonuçları, 2019/1 ve 2019/2 bekçi alımları kapsamında yazılı sınava giren bekçi adayları tarafından araştırılıyor. Bilindiği üzere 2019/1 bekçi alımları kapsamında 8 bin, 2019/2 bekçi alımları kapsamında ise İstanbul ve Ankara illeri için 187 bekçi alımı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Peki, bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan sorunun cevabı…

Bekçilik yazılı sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından 2019/1. dönem kapsamında Türkiye geneli için 8 bin bekçi alımı yapılacak. Yine 2019/2. dönem kapsamında ise İstanbul ve Ankara illerimiz için 187 bekçi alımı yapılacak. Yazılı sınava giren bekçi adayları sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bekçilik sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih…


BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Bekçilik sınav sonuçları, takvimde herhangi bir değişiklik olmaması halinde 7 Ağustos tarihinde adayların erişimine açılacak. Adaylar bekçilik sınav sonuçlarını, https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet siteleri üzerinden görüntüleyebilecekler.


SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?


Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.


Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.


Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS