MEB 2019 bekçilik yazılı sınav sonuçlarını erişime açtı!

MEB  2019 bekçilik yazılı sınav sonuçlarını erişime açtı!

Bekçilik sınav sonucu Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet adresi üzerinden erişime açıldı. Bekçilik yazılı sınav sonuçları ile elde ettikleri puanları öğrenecek olan kişiler ilerleyen günlerde yapılacak atamalarda bu puanları kullanacaklar. Peki, 2. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

Bekçilik sınav sonucu için geri sayım sone erdi. Sınav takvimi içerisinde yapılan açıklamalarda adayların sonuçlarının 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü açıklanacağı bilgisi paylaşılmıştı. Kurum sonuçlarla ilgili net bir saat açıklamasında bulunmasa da sonuçlar 17:00'de erişime açıldı.


SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILDI?


Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayıldı. Her soru eşit puan ağırlığına sahip. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanıldı. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemedi.


BEKÇİLİK YAZILI SINAV SONUCU NEREDE?


Sınav sonuçları ile ilgili duyuru www.meb.gov.tr adresinden yapıldı. Adaylar sonuçları TC kimlik numaraları ve doğum tarihlerini girerek öğrenebilecekler. İşte 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları sorgulama adresi..


2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi İçin Tıklayın


2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı Sonuç Bilgisi İçin Tıklayın

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS