Bekçilik sınavı 2019: Bekçilik yazılı sınav tarihi belli oldu!

Bekçilik sınavı 2019: Bekçilik yazılı sınav tarihi belli oldu!

Bekçilik yazılı sınav tarihi belli oldu. 8 bin bekçi alımıyla ilgili süreçte sona yaklaşılıyor. Bekçilik ön başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından sağlık kontrolüne girmeye hak kazanan adaylar belli oldu. Sağlık kontrolüne girip yazılı sınav için başvuruda bulunan adaylar Yazılı sınav tarihini beklemeye başladı ve nihayet bekçilik yazılı sınav tarihi belli oldu. İşte 2019 bekçilik yazılı sınav tarihi…

Bekçilik yazılı sınav tarihi uzun bir sürenin ardından belli oldu. 8 bin Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımıyla süreç ön başvuruların alınmasıyla birlikte başladı. Ön başvuruda sağlık kontrolü ve yazılı sınav için başvuru yapmaya hak kazanan adaylar, belirlenen merkezlerde sağlık kontrolüne girip yazılı sınav için başvuruda bulundu. Sağlık kontrolünden geçip yazılı sınava başvuran adaylar ise yazılı sınav için geri sayıma başladı. Uzun süredir beklenen bekçilik yazılı sınav tarihi nihayet Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Ayrıca sadece bekçilik yazılı sınav tarihi değil sınav merkezleri de belli oldu. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman? İşte tüm merak edilen soruların cevabı…


BEKÇİLİK SINAV MERKEZLERİ


8 bin bekçi alımı ile ilgili yazılı sınavların yapılacağı sınav merkezlerinin bulunduğu illerin listesi şöyler:


Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas


BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN?


Bekçilik yazılı sınavı 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat 09.00’da, sınav merkezlerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.


SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN ÇIKACAK?


Bekçilik yazılı sınavına girecek bekçi adayları sınav giriş belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.


SINAVA KİMLER KATILABİLECEK?


2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına, 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar alınacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS