Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sınavı ne zaman? Bekçilik sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sonuçları ne zaman açıklanacak? Bekçilik sınavı ne zaman? sorularının cevabı, 8 bin bekçi alımı ile ilgili başvuru yapan bekçi adayları tarafından araştırılıyor. Hatırlanacağı gibi bekçi alımı başvuru süreci 18 Mart tarihinde başlamış 1 Nisan’da sona ermişti. Peki, bekçilik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM’den açıklama geldi mi? İşte detaylar…

Bekçi alımı ile ilgili süreç hatırlanacağı gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 8 bin bekçi alımı yapılacağı açıklaması ile başlamıştı. Başvurular Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından 18 Mart tarihinde başlayıp 1 Nisan’da sona erdi.


Başvuruların sona ermesiyle birlikte bekçi adayları “Bekçilik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?” ve “Bekçilik sınavı ne zaman?” sorularının cevabını araştırmaya başladı. Peki, bekçilik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Bekçilik sınavı ne zaman? İşte merak edilen soruların cevabı…


BEKÇİLİK BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Bekçilik başvuru süreci yukarıda da belirttiğimiz gibi 1 Nisan’da sona ermişti. Başvuru sürecinin ardından sınava girmeye hak kazanan bekçi adayları EGM tarafından tespit edilecek. Tespit sürecinin sona ermesiyle birlikte bekçilik başvuru sonuçları EGM tarafından açıklanacak. Ancak konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.


BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?


Bekçilik sınavına girecek bekçi adayları, başvuru yapanların arasından EGM tarafından belirlenecek. Dolayısıyla önce başvuru sonuçlarının ilanı ardından da sınav takviminin açıklanması bekleniyor. Bununla birlikte En geç mayıs ayı ortalarına kadar başvuru sonuçlarının ilan edilip sınavın ise haziran ve temmuz ayında yapılması ön görülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS