Bekçilik sınavı sonuç tarihi belli oldu! 2019/1. dönem bekçi alımı

Bekçilik sınavı sonuç tarihi belli oldu! 2019/1. dönem bekçi alımı

Bekçilik sınav sonuçları heyecan ve merakla bekleniyor. Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta Cumartesi günü bekçilik sınavı yapılmıştı. 2019/1 (Türkiye geneli 8 bin) ve 2019/2 (Ankara ve İstanbul için 187) sınavları aynı gün peş peşe yapıldı. Sınavların ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Peki, bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevabı…

Bekçilik 2019/1 ve 2019/2 sınavları geçtiğimiz hafta Cumartesi günü yani 13 Temmuz’da yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınavın ardından gözler sonuçlara çevrildi. Peki, 81 il için 8 bin bekçi alımı yani 2019/1. dönem sınav sonuçları ve 2019/2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar…

Bekçilik sınav sonuçları, takvimde herhangi bir değişiklik olmaması halinde 7 Ağustos tarihinde adayların erişimine açılacak. Adaylar bekçilik sınav sonuçlarını, https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet siteleri üzerinden görebilecekler.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır. Her soru eşit puan ağırlığına sahiptir. Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen “Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS