Bekçilik sınavları ne zaman, sınav giriş belgeleri hangi tarihte yayınlanacak?

Bekçilik sınavları ne zaman, sınav giriş belgeleri hangi tarihte yayınlanacak?

Bekçilik yazılı sınavları için sayılı günler kaldı. Aşamalı olarak gerçekleştirilen elemelerde adaylar yazılı, sözlü ve fiziksel aşamalara katılıyor. Peki, bekçi alımlarındaki aşamalardan biri olan bekçilik yazılı sınavları ne zaman yapılacak?

EGM bünyesinde istihdam edilecek olan çarşı ve mahalle bekçileri ile ilgili süreçler devam ediyor. Merakla beklenen sınav tarihleri kısa bir süre önce EGM tarafından paylaşıldı. İşte adayların yazılı sınavlara katılacakları tarihler…


Sınav sürecinin ardından, sonuçlar, https://www.pa.edu.tr adresinden ilan edilecek. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, parkur sınavına katılmaya hak kazanacaklar.


BEKÇİLİK YAZILI SINAVI NE ZAMAN?


Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinde yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi; 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 09.00’da “2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı” yapılacaktır.


2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı kapsamında 15-29 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen müracaatları alınan ve ön sağlık kontrollerini başarıyla geçerek yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylara 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14.00’da “2019/2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı” yapılacaktır.


Sınav soruları ve cevap anahtarları 16 Temmuz 2019 tarihinde https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.


BEKÇİLİK SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?


Adaylar sınav giriş belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS