Bekçilik yazılı sınavı ne zaman? İşte 2018 bekçilik sınav soruları

Bekçilik yazılı sınavı ne zaman? İşte 2018 bekçilik sınav soruları

Bekçilik yazılı sınav başvurularının başlamasıyla birlikte 8 bin bekçi alımı sürecine başvuran adaylar, yazılı sınav tarihini merak etmeye başladı. Öte yandan sınava hazırlanan adaylar ise 2018 yılına ait sınav sorularını araştırıyor. Peki, bekçilik yazılı sınavı ne zaman? İşte bekçilik sınav soruları…

Bekçilik ön başvuru sonuçları açıklandı. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar için ön sağlık muayenesi süreci başladı. Ön sağlık muayenesi yerleri ise POMEM’in internet sitesi üzerinden erişime açılan “Sınav giriş belgeleri” sayfası üzerinden görüntülenmeye başlandı. Ön muayeneye giden adaylar burada bekçilik yazılı sınav başvurularını da yapabilecekler. Ön muayene sonucuna göre adayların yazılı sınava girip girmeyecekleri belli olmuş olacak.

Bu süreçte en çok merak edilen soruların başında ise “Bekçilik yazılı sınavı ne zaman?” sorusunun cevabı… Öte yandan yazılı sınava hazırlanan adaylar geçtiğimiz yıl yapılan bekçilik sınav sorularını araştırıyor. İşte, bekçilik alımı ile ilgili merak edilenler ve çıkmış sorular sayfası…

BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Geçtiğimiz dönem başvuruların tamamlandığı tarihi takiben geçen 3 ayın sonunda sınav gerçekleştirilmişti. Bu yıl da aynı sürecin uygulanması halinde bekçilik sınavının 2019 Temmuz ayında yapılması bekleniyor. EGM konu ile ilgili net bir tarih vermese de sınav tarihinin bu zamana yakın bir dönemde gerçekleşmesi bekleniyor. Öte yandan sınavla ilgili kurumdan resmi bir açıklama geldiği takdirde ilgili içeriğimizden takip edilebilecek.

ADAYLARIN YAZILI SINAVDA SORUMLU OLDUĞU ALANLAR NELER?

100 tam puan üzerinden değerlendirilecek olan bekçi adayları, toplamda 100 soruya cevap verecek. İlköğretim ve Ortaöğretim düzeyindeki Milli Eğitim Bakanlığı müfredatından sorulacak olan sorular, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından olacak.

Sınavda yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek. Her soru katsayı olmadan eşit puana sahip olacak. Sınav toplam 120 dakika sürecek.

Yazılı sınavda (100) puan üzerinden en az (50) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS