Belediye, Anayasa profesörünü tehlikeli buldu

Belediye, Anayasa profesörünü tehlikeli buldu

Tonya Belediyesi, KHK ile ihraç edilen anayasa profesörü İbrahim Kaboğlu'nun da konuşmacıl olduğu "Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti" panelinin salon izinini son anda iptal etti. Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, gerekçe olarak Kaboğlu'nun panele katılımını gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Tonya İlçe Teşkilatı tarafından, Tonya Belediyesi Ali Koç Kültür Evi'nde düzenlenmesi planlanan "Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti" panelinin salon izni son anda iptal edildi.


Cumhuriyet'e konuşan CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz, CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve KHK ile ihraç edilen anayasa profesörü İbrahim Kaboğlu'nun katılacağı panel için salon ve anons izninin alındığını, salon izninin son anda iptal edildiğini aktardı.


Karadeniz, kendisini arayan Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'in "İbrahim Kaboğlu beni zora sokar, üzerimde baskı var" dediğini ifade etti.


Tonya Belediyesi tarafından salon izni iptal edilen etkinlik CHP'li Haluk Pekşen, CHP'li Namık Havutça ve İbrahim Kaboğlu'nun katılımıyla, 27 Ekim'de saat 14.00 Tonya Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS