Berat Albayrak görevi devraldı

Berat Albayrak görevi devraldı

Eski kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yapan Berat Albayrak yeni kabinedeki Hazine Bakanlığı görevini Naci Ağbal'dan devraldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Albayrak bugün Meclis'te yemin ettikten sonra eski Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan görevi teslim aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıkladı

 Albayrak devir teslim töreni sırasında şöyle konuştu: Naci bey inşallah yeni görevlerde olacak. Maliye Bakanlığı çok önemli bir bakanlık. Osmanlı'dan bu yana tarihi olan çok önemli bir makam. Bakanlık olmasının dışında bir okul. İnsan kaynağı, yetiştirdiği insan kaynağı alanında çok önemli. Burada böyle bir görevi almak hem de çok önemli bir bakandan devralmak bizim için ayrı bir onur ve gurur vesilesi. Ben Ağbal'a çok teşekkür ediyorum. Ağır ve büyük bir sorumluluk. Biz AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız önderliğinde çok büyük devrimler yaptık. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sayın bakanımız, önceki bakanlarımız çıtayı çok yüksek bir noktaya taşıdı. Bizler de daha yukarıya taşımakla sorumluyuz. AK Parti iktidarlarının başarısının arkasındaki en önemli başarılardan bir tanesi olan bütçe ve mali duruş aynı şekilde değil, daha da iyi devam etmesi için çok dinamik, aktif…

Şimdi Enerji Bakanlığımıza geçeceğiz, Maliye Bakanlığı’ndaki arkadaşlar da öğrenecekler. Daha aktif ve enerjik şekilde Maliye Bakanlığı’nda devam etmesi için gece gündüz demeden sizlerle çalışacağız. Çok daha büyük başarılara inşallah hep birlikte imza atacağız. 

 Mehmet Şimşek'ten övgüyle bahsetti

Maliye Bakanlığı'ndan görevi devralan Albayrak daha sonra Ekonomi Bakanlığı'na geçti ve Mehmet Şimşek'ten de görevi devraldı. Albayrak, Şimşek'ten övgüyle bahsetti. 

Albayrak törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

Para politikalarında önümüzdeki dönemde çok daha diri ve güçlü bir döneme gireceğiz. Önümüzdeki dönemde çok yoğun bir ajandamız var özellikle enflasyon konusunda.Enflasyonu tek haneye indirme konusunda yoğun bir çaba harcayacağız. İstikrarlı büyüme için Türkiye'nin ihtiyacı olan yapısal değişim için çok daha hızlı adımlar atacağız. Paydaşlarla çok yoğun bir istişare süreci içinde, hızlı, net iletişim içinde büyük bir Türkiye hikayesi yazacağız. Piyasa ekonomisi kuralları içinde küresel sistemle daha entegre bir ilişki içine gireceğimiz süreci yaşayacağız. Ayakları daha yere basan bir Türkiye ekonomisi ortaya çıkacak.