Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan, gaz fişeği ile yaralanmasının üçüncü yıldönümünde, babası Sami Elvan, annesi Gülsüm Elvan ve Gezi Şehitleri ve Gazileri Platformu tarafından Okmeydanı'nda anıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Berkin Elvan'ın yaralandığı Gaziler Sokak'ta açılan Berkin Elvan'ın fotoğrafının bulunduğu standa, ekmek ve karanfil konuldu. Anne Gülsüm Elvan, oğlunun fotoğrafını öptü.

Gezi Şehit ve Gazileri Platformu adına Volkan Kesanbilici tarafından saat 15.30'da basın açıklaması yapıldı.

Taksim Dayanışması Platformu'ndan mimar Mücella Yapıcı da anmaya katıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adı mezunlar yıllığında

Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan, "Bugün bizim hayatımızın dönüm günü. 3 yıldır biz her gün bu acıyı yaşıyoruz. Her gün, her saat, her dakika bu acıyı yaşıyoruz. İnanın ki hiçbir zaman aklımızdan çıkmıyor ama mücadelemiz devam edecek. Biliyoruz. Bir şekilde ayakta kalmalıyız. Burada basına çok görev düşüyor. Sizler eğer üzerine giderseniz kendi çocuklarınızın da geleceğini kurtaracaksınız. Ben tek başıma bir şey yapamam. Hep beraber yapacağız"  dedi.

Mert'i yaralayan deney davasında öğretmene para cezası

Basın mensuplarının "savcı ile görüştünüz mü? Dosya ne aşamada?  sorusuna da Sami Elvan, "Nasıl söyleyeyim bilemiyorum. Satın alınmış mıdır? Korkutulmuş mu? Bir cümle kuramıyor. Aslında çok iyi biliyor Berkin'in vurulduğunu. Vuranın kim olduğunu. Vuranı niye açıklamıyorsunuz? Bana söylediği 'Emniyet açıklamıyor' diyor. Savcı da gerçekten susturulmuş. Ama kendi mi susmuş? Susturulmuş mu? Onu bilemiyorum" şeklinde konuştu.

Bharara: Zarrab'ın kefalet talebi reddedildi

Berkin'in annesi Gülsüm Elvan'ın boynunda Berkin Elvan yazılı bir kolye bulunduğu dikkat çekti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gülsüm Elvan, "Oğlumun mücadelesini sonuna kadar vereceğim" dedi.