Beşiktaş patlamasında konuşma yetisini kaybetmişti

Beşiktaş patlamasında konuşma yetisini kaybetmişti

10 Aralık'ta İstanbul'daki saldırıda yaralanan ve konuşma yeteneğini yitiren Enis İzci, 55 gün sonra konuşmaya başladı.

Beşiktaş'ta 10 Aralık'ta Vodafone Arena yakınında ile Maçka Demokrasi Parkı içersinde gerçekleştirilen ve 45 kişinin şehit olduğu çok sayıda kişinin de yaralandığı saldırıda Nişantaşı Üniversitesi'ne diplomasını almak için Adıyaman'dan İstanbul'a giden Fizik Tedavi Bölümü mezunu Enes İzci de yaralandı. Enes İzci, başına isabet eden şarapnel parçasıyla konuşma yeteneğini kaybetti. Mahmut ve Filiz İzci çiftinin 1'i kız, 3 çocuğunun en büyüğü olan Enes İzci, İstanbul'da 2 ameliyattan sonra tamamlanan tedavi sonrası taburcu edildi. Adıyaman'daki evine getirilen Enes İzci, egzersizlerle saldırıdan 55 gün sonra konuşmaya başladı.


İşte, İstanbul ve Kayseri'de terör saldırılarını yapan PKK'lılar


Beşiktaş saldırısında hayatını kaybeden Berkay'ın ablası konuştu


Kırmızı ışıkta beklerken büyük bir gürültü duyduğunu ve patlama sonrasını hatırlamadığını anlatan İzci, "Beşiktaş'tan dolmuş taksiye bindik, stadyumun üst tarafından gidiyorduk. Bir kalabalık vardı, sadece polisleri gördüm. Işıklarda araç beklerken sonra yüksek bir ses geldi, patlama oldu. Görmedim ama bizim tam arkamızda meydana geldi. Patlamadan sonra benim bilincim kapandı. Arkadaşım beni salladı. Arkadaşım 'Başından yaralanmışsın hemen hastaneye gitmemiz lazım' dedi. Herkes bağırıyor, bir yere gidemiyoruz. Her yer duman, kimseye bir şeyler soramıyoruz. Koşa koşa Taksim'e kadar gittik. Başımdan kan geliyor ama ben bir şey hissetmiyorum. Kan geliyor ama ağrı yok. Yolda hemen bir sivil araç durduk. Araç sahibi de polisti. Bizi hemen hastaneye götürdü" dedi.


Doktorları İzci'nin patlamaya bağlı travma sonucu konuşma yetisini kaybettiğini, tedavsinin ardından egzersiz yöntemi ile yeniden konuşmaya başladığını belirterek, ani şok durumlarında benzer vakaların meydana geldiğini ve bu kişlerin 1 ila 3 ay arasında yeniden normale döndükleri söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS