Beşir Atalay: "Tek aday tek liste"

Beşir Atalay: "Tek aday tek liste" © AA

AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay AK Parti Kongresi öncesinde tek adaylarının Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu ve tek liste hazırlandığını söyledi. Atalay, kongreye HDP dahil 11 siyasi partinin davet edildiği bilgisini de verdi.

AK Parti olağan kongresini yarın topluyor. Kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu'nda basına bilgi veren AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, tek adaylarının Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu ve tek liste hazırlandığını ifade etti. 


Kongreye aralarında CHP, MHP ve HDP'nin de bulunduğu 11 siyasi parti ve çok sayıda STK'nın davet edildiğini aktaran Atalay, "Pek çok ülkeden yabancı konuklar davet edildi, olacak. Bizim de gerek dışarıdan gelecek devlet adamları gerek Ankara'da büyükelçiler, 300 civarında da şu anda akreditasyon cevabı alınmış yabancı konuğumuz olacak. Sivil toplum kuruluşlarının da geniş bir katılımı olacak. Kongremize 11 siyasi partimiz davet edilmiştir. 220 sivil toplum kuruluşumuz davet edilmiştir. STK'larımız arasında sendikalar, dernekler, federasyonlar, TOBB, TESK, MÜSİAD, İHH vakfı gibi önemli sivil toplum kuruluşları davet edilmiştir. Davet edilen siyasi partiler; BBP, HDP, CHP, Demokrat Parti, DSP, MHP, Hür Dava Partisi, Doğru Yol Partisi, Saadet Partisi, Anavatan Partisi, Çoğulcu Demokrat Partisi'dir" şeklinde konuştu.


 


Atalay 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de, Başbakan Davutoğlu tarafından telefonla davet edildiğini, fakat kendisinin katılamayacağını bildirdiğini de aktardı. 


Hürriyet saldırısına kınama


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Atalay medyaya yönelik saldırıları şu sözlerle kınadı: "Terör olaylarını bahane ederek başta Hürriyet ve Sabah binaları sonra bazı parti binaları, çirkin saldırılara muhatap oldu. Bütün bunları kınıyoruz. Bunların hiçbirini onaylamıyoruz. Genel manada ülkemizde basının özgür ve rahatça çalışması bizim için çok önemlidir. Son günlerde basın kuruluşlarına karşı yapılan çirkin saldırıları bütün yönüyle kınıyoruz."  

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS