Biga’da av sezonu sona erdi

Biga’da av sezonu sona erdi

Çanakkale’nin Biga İlçesinde Yeşil Ada Avcılar Kulübü, 26 Şubat itibariyle av sezonun sona erdiğini duyurdu.

Biga Yeşil Ada Avcılar Kulübü Başkanı Recep Hızlı, 26 Şubat itibariyle sona eren av sezonunun ardından açıklama yaptı. Başkan Recep Hızlı, 2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu kararı uyarınca, av sezonunun 26 Şubat’ta itibaren ülke genelinde kapandığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:


“Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme dönemi başlamış olup avın açılacağı zamana kadar bu dönemde avcılık faaliyetleri yasaktır. Özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimleri tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmeli, av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması gerekmektedir.”


Avcıların yasak süresince uymaları gereken kurallara da değinilen açıklamada,”Elimizde mevcut avla ilgili silah ve silah ile kullandığımız bütün ekipmanları temizleyip 20172018 av sezonuna kadar rafa kaldıralım, geçmiş av sezonu hakkında hatıralarımızı ve anılarımızı gözden geçirip, önümüzdeki av sezonu için görüş ve fikirleri analiz edelim. Bu vesile ile av sporu ile ilgilenen tüm avcı arkadaşlarımı ata sporumuz olan Atıcılık yapmaya davet ediyorum. Balıkkaya atış poligonu hazır olup her isteyen atıcı arkadaşlarımız poligondan faydalanabilir. Trap ve skeet atacak tüm arkadaşlarımız tüm bilgileri Biga’mızda bulunan Merkez Avcılar Kulübü ile Yeşilada Avcılar Kulübünden gerekli bilgileri alabilirler” denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS