Son Dakika

Bilim Kurulu toplantısı bitti mi! Son dakika: Bilim Kurulu Toplantısında hangi kararlar alındı?

A A

16.02.2021 - 21:57 Son Güncelleme:

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yazılı açıklama yapması bekleniyor. Bilim Kurulu Toplantısı son dakika açıklamaları merak ediliyor. Aşılama çalışmaları, olası esnetilme kararları ve salgınla mücadeledeki son durum ele alındı. İşte Bilim Kurulu Toplantısı son dakika açıklamaları...

 Bilim Kurulu toplantısı bitti mi! Son dakika: Bilim Kurulu Toplantısında hangi kararlar alındı?

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Aşılama çalışmaları, olası esnetilme kararları ve salgınla mücadeledeki son durum ele alınacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılması bekleniyor.
Türkiye'de "yerinde karar dönemi"nin başlamasıyla salgınla mücadelede yeni bir dönem başladı. İlk hafta, vaka yoğunluğunun en fazla olduğu bölge Karadeniz'di. En çok pozitifi olan il Trabzon, en az olduğu il ise Şırnak'tı.

Bilim Kurulu Toplantısı bitti mi?
Bilim Kurulu toplantısı tamamlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı açıklama yayınladı. 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, '2Milletçe normale dönüş özlemi çekiyoruz. Esnafımız, çalışanımız, öğrencimiz haklı bir beklenti içinde. Bu husus çalışmalarımızın odağında bulunuyor. Esnafımızın işine, öğrencilerimizin okullarına bir an önce kavuşmalarını istiyoruz. Bunun kriterlerinin belirlenmesi konusunda Bilim Kurulumuz çalışmalarını sürdürüyor. Bugün yüksek öğretim ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir.'' ifadelerini kullandı. 

İŞTE BİLİM KURULU TOPLANTISI SONRASI YAPILAN AÇIKLAMALAR...