BİLSEM mülakat sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak?

BİLSEM mülakat sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak?

2019 BİLSEM sonuçları ve kesin kayıt hakkı kazanan adaylar önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacak. Bakanlık tarafından açıklanacak sonuçların ardından adaylar kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM mülakat sonucu açıklanma tarihi ile ilgili detaylar geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Sonuçların açıklanacağı tarihi sonuç takvimi içerisinde paylaşan Milli Eğitim Bakanlığı adaylara gerekli bilgilendirmeyi yapmıştı.


Yapılan bilgilendirmede yer alan detaylara göre 13 Mayıs – 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında bireysel değerlendirmelerin alındığı sınavda 21 Ağustos’ta ise kayıt hakkı kazanan adayların listesi açıklanacak.


MÜLAKAT SONUÇLARI NEREDE OLACAK?


Sözlü sınava ilişkin sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet adresi üzerinden öğrenilebilecek. Öte yandan sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar için de 22-28 Ağustos tarihleri arasında itirazlar alınacak. 29 Ağustos’ta ise bu itirazların sonuçları değerlendirmeye alınacak.


KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN?


Kayıt hakkı elde eden adaylar 26 Ağustos – 13 Eylül tarihleri arasında kayıtlarını gerçekleştirebilecekler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS