BİLSEM sonuçları açıklandı! BİLSEM MEB sorgulama sayfası

BİLSEM sonuçları açıklandı! BİLSEM MEB sorgulama sayfası

BİLSEM sonuçları açıklandı… Öğrenci ve veliler BİLSEM sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı MEB sayfası üzerinden ulaşabiliyorlar. Öğrenci ve ve velilerin şu süreçte en çok merak ettikleri soruların başında ise BİLSEM kaç puanla kazanılır sorusu yer alıyor. İşte BİLSEM sonuçları sorgulama sayfası ve taban puanları…

BİLSEM sonuçları geçtiğimiz gün yani 19 Nisan Cuma günü açıklandı. Öğrenci ve veliler sonuç sorgulama sayfası ve “BİLSEM kaç puanla kazanılır?” sorusunun cevabını araştırıyor. Hemen belirtelim ki BİLSEM sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı MEB sayfası üzerinden öğrenilebiliyor. Öte yandan BİLSEM taban puanları da belli oldu. İşte BİLSEM 2019 ile ilgili tüm merak edilenler…


BİLSEM TABAN PUANLARI


 BİLSEM taban puanları, BİLSEM sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenci ve veliler tarafından merakla araştırılıyor. Peki, BİLSEM kaç puanla kazanılır? İşte detaylar…


2019-2020 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerimizde eğitim alacak 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulaması 19 Ocak -14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir. Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır.
Sınıf Zihinsel Yetenek AlanıResim Yetenek AlanıMüzik Yetenek Alanı
1.sınıflar370350350
2.sınıflar440430430
3.sınıflar470460460

BİLSEM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


BİREYSEL DEĞERLENDİRME NE ZAMAN?


Bireysel değerlendirme sınavları için randevular, 24 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde verilecek. Bireysel değerlendirmeler, 13 Mayıs-2 Ağustos tarih aralığında gerçekleştirilecek.


ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN ÖZELLİKLERİ


Yaşıtlarına göre daha hızlı öğrenen; yaratıcılık, sanat, liderliğe ilişkin kapasitede önde olan, özel akademik yeteneğe sahip, soyut fikirleri anlayabilen, ilgi alanlarında bağımsız hareket etmeyi seven ve yüksek düzeyde performans gösteren birey, özel yetenekli olarak tanımlanır.


Doğuştan getirilen farklı yetenekler ve öğrenme kapasitelerinin mümkün olan en küçük yaşta fark edilmesi, sahip olunan yetenek ve genel zihinsel öğrenme kapasitesine uygun eğitim imkanlarının sunulması toplumlar için büyük önem taşımaktadır.


Ülkemizde, Genel Zihinsel, Görsel Sanatlar ve Müzik alanlarında ‘Özel Yetenekli’ olarak belirlenen ve yetenek alanlarında Özel Eğitime İhtiyaç duyan çocuklarımıza yönelik eğitim hizmeti BİLİM ve SANAT MERKEZLERİ ile sunulmaktadır.


BİLSEM NEDİR?


BİLSEM, Milli Eğitim Bakanlığı örgün eğitim kurumlarına devam eden; Genel Zihinsel, Görsel Sanatlar veya Müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim hizmeti vermek üzere açılan,  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Eğitim Kurumlarıdır.


İTİRAZ BAŞVURULARI 5 GÜN İÇİNDE ALINACAK


Tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulama sonucuna ilişkin itirazlar, 22-26 Nisan tarih aralığında http://esinav.meb.gov.tr adresinden yapılacak.


Genel Müdürlüğe ulaşan itirazlar değerlendirildikten sonra yine aynı sistem üzerinden veliye bilgilendirme yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS