BİLSEM sonuçları açıklandı! İşte BİLSEM sonuçları sorgulama sayfası

BİLSEM sonuçları açıklandı! İşte BİLSEM sonuçları sorgulama sayfası

BİLSEM sonuçları açıklandı! Özel yetenekli öğrenciler, BİLSEM sonuçlarını uzun süredir merak ediyordu. Merakla beklenen sonuçlar nihayet Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. İşte, BİLSEM sonuçları sorgulama sayfası…

BİLSEM sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Yaşıtlarına göre özel yeteneğe sahip olan öğrencilerin girdiği BİLSEM sınavı sonuçları öğrenci ve veliler tarafından merakla bekleniyordu. Beklenen sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı MEB’in internet sitesi üzerinden yayınlandı. İşte BİLSEM sonuçları sorgulama sayfası…


BİLSEM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


BİREYSEL DEĞERLENDİRME NE ZAMAN?


2019-2020 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerimizde eğitim alacak 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulaması 19 Ocak -14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir. Yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için belirlenen taban puanlar aşağıda belirtilmiştir. Grup tarama uygulamasında 1. sınıflara 60, 2 ve 3. sınıflara 70 soru sorulmuş olup her doğru cevap 10 puan olarak hesaplanmıştır.


Bireysel değerlendirme sınavları için randevular, 24 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde verilecek. Bireysel değerlendirmeler, 13 Mayıs-2 Ağustos tarih aralığında gerçekleştirilecek.


ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİN ÖZELLİKLERİ


Yaşıtlarına göre daha hızlı öğrenen; yaratıcılık, sanat, liderliğe ilişkin kapasitede önde olan, özel akademik yeteneğe sahip, soyut fikirleri anlayabilen, ilgi alanlarında bağımsız hareket etmeyi seven ve yüksek düzeyde performans gösteren birey, özel yetenekli olarak tanımlanır.


Doğuştan getirilen farklı yetenekler ve öğrenme kapasitelerinin mümkün olan en küçük yaşta farkedilmesi, sahip olunan yetenek ve genel zihinsel öğrenme kapasitesine uygun eğitim imkanlarının sunulması toplumlar için büyük önem taşımaktadır.


Ülkemizde GENEL ZİHİNSEL, GÖRSEL SANATLAR ve MÜZİK alanlarında ‘Özel Yetenekli’ olarak belirlenen ve yetenek alanlarında Özel Eğitime İhtiyaç duyan çocuklarımıza yönelik eğitim hizmeti BİLİM ve SANAT MERKEZLERİ ile sunulmaktadır.


BİLSEM NEDİR?


BİLSEM, örgün eğitim kurumlarına devam eden;


Genel Zihinsel,


Görsel Sanatlar veya Müzik


yetenek alanlarında özel yetenekli olan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim hizmeti vermek üzere açılan, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Eğitim Kurumlarıdır.


İTİRAZ BAŞVURULARI 5 GÜN İÇİNDE ALINACAK


Tablet bilgisayar ile yapılan grup tarama uygulama sonucuna ilişkin itirazlar, 22-26 Nisan tarih aralığında http://esinav.meb.gov.tr adresinden yapılacak.


Genel Müdürlüğe ulaşan itirazlar değerlendirildikten sonra yine aynı sistem üzerinden veliye bilgilendirme yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS