Binali Yıldırım, Steinmeier ile görüştü: Esefle karşılıyorum

Binali Yıldırım, Steinmeier ile görüştü: Esefle karşılıyorum

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i kabulünde, Türkiye'nin, AB çevrelerinden gelen haksız eleştirileri esefle karşıladığını ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini bildirdi.

Yüz nakli yapılan Uğur Acar cinayetle suçlanıyor


İsrail 2010 yılından beri ilk kez Türkiye'ye büyükelçi atadı


Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre Yıldırım, BaşbakanlıkResmi Konutu'nda kabul ettiği Steinmeier'i Almanya'da cumhurbaşkanı adayı ilanedilmesi dolayısıyla tebrik etti.


Görüşmede, Almanya'yı yakın bir dost ve müttefik olarak gördüklerini belirten Yıldırım, FETÖ, PKK ve DEAŞ başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle mücadelede iş birliğini artırarak sürdürmeyi hedeflediklerini vurguladı.Türkiye'nin, AB çevrelerinden gelen haksız eleştirileri esefle karşıladığını ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini vurgulayan Yıldırım, Almanya'nın bu alandaki çabalara katkı sağlamasını beklediklerini ifade etti.


"Diyaloğun muhafaza edilmesi önemli"


Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier de Türkiye'ninterörle mücadelesine destek verdiklerini belirtti.


Diyaloğun muhafaza edilmesine önem atfettiklerini aktaran Steinmeier,gelecek süreçte Türkiye ve Almanya'nın her alanda iş birliği içinde olmasının önem arz ettiğini vurguladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS