Bingöl'de 13 yaşındaki erkek çocuğuna taciz

Bingöl'de 13 yaşındaki erkek çocuğuna taciz

Bingöl'de 16 yaşındaki çocuğa 7 kişi 3 yıl boyunca tecavüz ettiği tespit edildi, şüpheliler gözaltına alındı.

Bingöl'de 16 yaşındaki E. E., rahatsızlanınca babası tarafından hastaneye kaldırıldı. Bingöl Devlet Hastanesi'nde muayeneyi yapan doktor, çocuğun durumundan şüphelenip, sohbet etmeye başladığında cinsel istismar olayı ortaya çıktı.

Doktor farketti

E.E, isimli erkek çocuğu 13 yaşından itibaren 7 kişi tarafından cinsel istismara maruz kalmış, cinsel istismar 3 yıl boyunca sürmüştü. Cinsel istismarın yanı sıra işkencede gören çocuğun durumu 3 yıl sonra rahatsızlanıp hastaneye kaldırılması ile ortaya çıktı, yapılan muayende de çocuğun cinsel istismara uğradığı tespit edildi.

Şüpheliler mahalle esnafı

Doktorun hastane polisine durumu haber vermesi üzerine kentte gözaltılar yaşandı. 13 yaşından 16 yaşına kadar cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı. 40 ile 50 yaşları arasında olduğu öğreniln 7 kişi mahalle esnafından oluşuyor. Gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklanarak cezaevine konulurken, 3 kişi serbest bırakıldı. Şüphelilerin E.E isimli erkek çocuğu dışında başka çocuklara da cinsel istismarda bulunduğu iddia ediliyor.

Cinsel istismar ve işkenceye maruz kalan çocuğun durumu ise ağır, hastanede tedavi altına alındı. Mağdur E.E'nin annesi ekmek yaparken dengesini kaybedip tandıra düşerek yaşamını yitirdi. E.E'nin ablası da annesinin ölümünden bir yıl sonra intihar etti. Babası ise böbrek hastasıydı. Parçalanan aileye bir de cinsel istismar ve işkence olayı eklendi. Bingöl'de bir ay önce başka bir cinsel istismar olayı yaşanıldığı ögrenildi. Engelli bir çocuğa icinsel istismarda bulunulması olayından dolayı iki kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Koğuştakiler bıçak ve jiletle ağır yaraladı

Şüpheli G.Ç.'nin, cezaevinde konulduğu koğuşta diğer tutuklu ve hükümlülerin bıçaklı ve jiletli saldırısına uğradığı, ağır yaralı olarak gece yarısı Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı belirtildi. Hastanede mahkum koğuşunda tedavi altına alınan G.Ç.'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Sanık G.Ç.'nin evli ve 2 çocuk babası olduğu ve mağdur E.E. ile aynı mahallede yaşadığı kaydedildi.

Twitter'da #BingöldekiTecavüzeSessizKalma hastag'i açıldı

Bingöl'de cinsel istismar skandalıyla ilgili sosyal medyada da kampanya başlatıldı. #BingöldekiTecavüzeSessizKalma başlığı ile başlatılan hastag kampanyasıyla Bingöl'deki skandalın gündeme getirilmesi amaçlanıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS