Bodrum Anadolu Lisesi'nde taciz soruşturması

Bodrum Anadolu Lisesi'nde taciz soruşturması

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bir kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği, bazılarına da cinsel içerikli mesajlar attığı ileri sürülen Bodrum Anadolu Lisesi öğretmenlerinden A.Y. hakkında adli ve idari soruşturma başlatılıp, açığa alındı. A.Y.'nin avukatı gönderdiği tekzip metniyle, müvekkili hakkında açılan davanın düştüğünü ve ceza verilmediğini söyledi.

İddiaya göre, Bodrum Anadolu Lisesi'ndeki öğrencilerden biri, iki hafta önce kadın rehber öğretmene, aynı zamanda okuldaki dans ve tiyatro kurslarıyla da ilgilenip, öğretmen A.Y.'nin bir kız öğrencisiyle birlikte olduğunu anlattı. Aynı öğrenci, deplasmanlara gittiklerinde kız öğrencilerle otelde birlikte kaldığını ileri sürdüğü öğretmen A.Y.'nin bazı kız arkadaşlarına cinsel içerikli mesajlar attığını da ileri sürdü. Olayın ortaya çıkmasının ardından öğrencilerden üçünün ailesi polise ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.


Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler, başlatılan idari soruşturma kapsamında 12 öğrenci ile okul müdürü ve 4 öğretmenin ifadelerine başvurdu. Okuldaki toplam 45 öğrencinin katıldığı dans ve tiyatro kursları kapatıldı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konunun yargıya intikal ettiğini, konunun idari boyutunu da devam ettiğini belirtip, soruşturmanın selameti açısından öğretmen A.Y.'nin açığa alındığını bildirdi.


Cevap ve düzeltme metni


A. Y'nin avukatı Selmin Türkel tarafından haberle ilgili bir tekzip gönderildi. Tekzip metni şöyle:


07.04.2016 tarihinde yayınlanan haberde, müvekkilim Ahmet Yakarca'nın öğrencilere cinsel içerikli mesajlar gönderdiği ve bunun gibi gerçek dışı, çirkin iddialar yer almaktadır. Ancak, müvekkilim hakkında isnat edilen cinsel içerikli mesajlar hakkında açılan Bodrum 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 2016/382 E-2016/416 K.sy ilamı ile karara bağlanan DAVA DÜŞMÜŞTÜR ve BU KARAR KESİNLEŞMİŞTİR. Bu hususta, gerektiğinde mahkemeden de bilgi alınabileceği açıktır. Müvekkilin kusuru nedeniyle mağdur ve/veya şikayetçi olan hiç kimse yoktur. Müvekkile hiçbir ceza verilmemiştir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS