Boğaz manzaralı millet bahçesi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Üsküdar'da toplu açılışını gerçekleştirdiği yerler arasında Nakkaştepe Millet Bahçesi de yer aldı. İçerisinde piknik alanları, oyun sahaları, macera adası, biyolojik gölet ile uçan teras bulunan Nakkaştepe Millet Bahçesi hizmete girdi.50 bin metrekarelik bir alana kurulan Nakkaştepe Millet Bahçesi’nin büyük bölümü Boğaz manzaralı.
Piknik alanları, açık ve kapalı oyun sahaları, macera adası, spor aletleri, yaya yürüyüş yolları, etkinlik çayırı, biyolojik gölet, uçan ahşap yollar, ahşap seyir terasları, mini spor sahası, çocuklar için doğal keyif atölyeleri ve kamp ile okçuluk alanlarının yer aldığı park, eskiden askeri bölgeydi.
Bahçenin peyzajında hiç beton malzeme kullanılmazken tüm yapı ahşap malzemelerle inşa edildi.
Mevcut ağaçların korunduğu projede, çam, kamelya, ardıç, biberiye ve defne gibi yeni ağaçlar da peyzaja eklendi.
Uçan terastan üç köprü
Millet Bahçesi’nin içinde bulunan ve İstanbulluları en çok cezbetmesi beklenen yer ise ‘uçan teras’ olarak adlandırılan bölüm. Teras, tüm İstanbul’u ayaklar altına sererek gelenlere seyir zevki sunuyor.
Boğaza hakim bir yerde bulunan terastan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bir bölümü görülebiliyor.
Aynı anda 2 bin 500 kişi istifade edebilecek şekilde dizayn edilen parkın bir bölümünde aydınlatma güneş panelleriyle sağlanıyor.
10 / 10
Boğaz manzaralı millet bahçesi
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS