Boğaziçi Köprüsü bomba şüphesi nedeniyle bir süre trafiğe kapatıldı

Boğaziçi Köprüsü bomba şüphesi nedeniyle bir süre trafiğe kapatıldı

Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişinde terk edilen beyaz bir araç nedeniyle polis alarma geçti. Saat 15.45 sıralarında köprü çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Araçtaki incelemeler yaklaşık 45 dakika sürdü. Köprü saat 16.15 sıralarında kontrollü olarak trafiğe açıldı. Araç çekici ile emniyet müdürlüğüne götürüldü. Olağanüstü hareketliliğe neden olan aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı tespit edildi.

Köprü, üzerinde Anadolu-Avrupa yönünde terk edilmiş şüpheli bir araç nedeniyle saat 15.45 sıralarında trafiğe kapatıldı. Aracın sahibinin bir başka araçla bu noktadan ayrıldığı ihbarı üzerine güvenlik görevlileri harekete geçti. 


İşte saniye saniye yaşananlar


Açıktan akaryakıt için karakoldan yazı getirme zorunluluğu


Asya yakasından Avrupa yakasına geçişte sağ tarafa park halinde bırakılan Tekirdağ plakalı araç bomba imha uzmanlarınca incelenmeye alındı.


İstanbul trafiği felç


Bomba imha uzmanları çalışma yaparken patlama sesleri duyuldu. Patlama seslerinin fünye ile yapılan kontrollü patlatmalardan kaynaklandığı öğrenildi.Araçtaki incelemeler yaklaşık 45 dakika sürdü. Köprü saat 16.15 sıralarında kontrollü olarak trafiğe açıldı. Araç çekici ile emniyet müdürlüğüne götürüldü.


Olağanüstü hareketliliğe neden olan aracın yakıtının bittiği bu nedenle sahibi tarafından emniyet şeridine bırakıldığı tespit edildi.


Boğaziçi Köprüsü, şüpheli araçta polis ekiplerinin yaptığı çalışmanın tamamlanmasının ardından çift yönlü olarak trafiğe açıldı. 


Aracın sürücüsü polis merkezinde


Benzini biten otomobilini Boğaziçi Köprüsü'nde terk ederek İstanbul'da krize neden olan sürücü polis merkezine getirildi.


Boğaziçi Köprüsü'nün çift yönlü olarak kapatılmasına neden olan aracın sürücüsü Arnavutköy Polis Merkezi'ne getirildi. Polis ekipleri, içinde sürücünün bulunduğu polis aracını Arnavutköy Polis Merkezi'nin arkasına yanaştırdı. 50 yaşındaki sürücü Kenan Alakuş, polislerin perdelemesi altında polis merkezine girdi.


Kenan Alakuş'un seyyar satıcı olduğu öğrenildi.


Serbest bırakıldı


Benzini biten otomobilini Boğaziçi Köprüsü'nde terk ederek İstanbul'da krize neden olan sürücü polisteki ifadesinin ardından serbest kaldı.


Boğaziçi Köprüsü'nün çift yönlü olarak kapatılmasına neden olan aracın sürücüsü saat 18.00 sıralarında Arnavutköy Polis Merkezi'ne getirildi. Polis ekipleri, içinde sürücünün bulunduğu polis aracını Arnavutköy Polis Merkezi'nin arkasına yanaştırdı. 50 yaşındaki sürücü Kenan Alakuş, polislerin perdelemesi altında polis merkezine girdi. Seyyar satıcı olduğu öğrenilen Kenan Alakuş yaklaşık 1 saat süren ifade işlemlerinin ardından da serbest kaldı.


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS