Müezzinoğlu kansere karşı pedal çevirdi

Müezzinoğlu kansere karşı pedal çevirdi

Boğaziçi Köprüsü, Sağlık Bakanlığı'nın kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği bisiklet etkinliği için, pembeye büründü. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kadın kanserlerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikte pedal çevirdi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı ile Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen program kapsamında, Boğaziçi Köprüsü akşam saatlerinde pembe renkle ışıklandırıldı, bisiklet etkinliği için hazırlık başladı.

Saat 08.00'de Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nden başlayacak bisiklet etkinliğinde Viyana'dan bisikletleriyle yola çıkan gönüllü sporcular, Ankara'dan hareket eden milli sporcularla Boğaziçi Köprüsü'nde buluştu. İki güzergahtan gelen ekipler köprüden geçiş yaptı.

Vegan düğünü nasıl olur?

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Beşiktaş'taki kampüsünden başlayan etkinlik öncesi, farkındalık oluşturmak için Viyana'dan ve Ankara'dan bisikletle gelen gruplara plaket verildi. Daha sonra bazı kamu kurumu ve sivil toplum temsilcilerinin de bulunduğu onlarca bisikletli Boğaziçi Köprüsü bisikletle geçti. Etkinlik sırasında köprünün Avrupa'dan Anadolu Yakası'na giden yönü araç trafiğine kapatıldı. Etkinlik köprünün bitiminde son buldu.

"Önemli olan kendimize değer vermek"

Burada konuya ilişkin açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hareketli yaşamın bir çok hastalığa karşı koruyucu önlem olduğuna dikkate çekti. Sağlıklı yaşam için bisiklet binmenin yanı sıra yürüyüş, yüzme gibi Spor faaliyetlerin de yapılmasının önemine değinen Müezzinoğlu, "Önemli olan kendimize değer vermek. Saygı duymak, sevdiklerimizle birlikte sağlıklı bir geleceği planlayabilmek. Tütün ürünlerinden ve alkolizmden uzak durmak, sağlıklı beslenmek, bir de hareketli yaşama önem vermek. Bu üç kelime kanseri yüzde elli oranında önlüyor" dedi. 

"Oya Aydoğan, değer verilen, saygı duyulan bir şahsiyetti"

Sanatçı Oya Aydoğan'n hayatını kaybetmesine ilişkin de Müezzinoğlu, "Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Sevenlerinin, sanat camiasının başı sağolsun. Sevilen yılların sanatçısıydı. Toplumun hemen hemen her kesiminden kendisine değer verilen, saygı duyulan bir şahsiyetti. Milletimizin ve sanat camiasının başı sağolsun" diye konuştu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS