Bolu Dağı geçişinde sis ve yağış

Bolu Dağı geçişinde sis ve yağış

Bolu Dağı geçişinde sis ve yağış

Bolu Dağı'nın D-100 yolu geçişinde sis ve yağmur etkili olurken, görüş uzaklığı, 20 metreye kadar düştü. Yolda olan sürücüler, zor anlar yaşadı. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bolu Dağı'nın D-100 yolu geçişinde sis ve yağış etkili oldu. Yağmur ve sis nedeniyle bölgede ulaşım aksadı. Sis nedeniyle görüş mesafesi, yer yer 20 metreye kadar düştü. Sis özellikle Bolu Dağı'nın Bakacak, Seymenler ve Karanlıkdere mevkilerinde etkili oldu. Yol kenarlarındaki sis ışıkları yakılarak, görüş uzaklığı artırılmaya çalışıldı. Sürücüler, araçlarıyla düşük hızda ilerledi. Bölgede öğle saatlerinden sonra sisin etkisini kaybetmesi bekleniyor.

TIR, BETON BARİYERİN ÜZERİNE ÇIKTI

Bolu Dağı geçişinde, yoğun sisin etkili olduğu D-100 yolunda, sürücüsünün kontrolünden çıkan TIR, refüjde bulunan beton bariyerin üzerine çıktı.

Kaza, saat 10.30 sıralarında, D-100 yolu Bolu Dağı geçişinin Karanlıkdere mevkisinde meydana geldi. İstanbul yönünde giden Lütfi Mercimek'in kullandığı 31 AAZ 75 plakalı TIR, sis ve yağmur nedeniyle görüş uzaklığının düştüğü yolda kontrolden çıkarak, refüjdeki beton bariyerin üzerine çıktı. Kazada yaralanan olmazken TIR, 1 metre yüksekliğindeki bariyerlerin üzerinde kaldı. Kazanın ardından çevreye saçılan bariyer ve tabela parçaları, çevredekiler tarafından toplandı. TIR'ın kaldırılması için çalışma başlatılırken, ulaşım, tek şeritten kontrollü sağlandı.