Bombalı saldırının ardından Kızılay trafiğe açıldı

Bombalı saldırının ardından Kızılay trafiğe açıldı
(Fotoğraf: Ümit Bektaş- Reuters)

Ankara Kızılay'da önceki gün düzenlenen terör saldırısının ardından ulaşıma kapatılan Atatürk Bulvarı araç trafiğine açıldı. Güvenpark metro çıkışındaki kaldırıma karanfiller bırakıldı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, çift yönlü araç ve yaya trafiğe kapatılan Atatürk Bulvarı Meşrutiyet Caddesi kesişimi ile Sıhhiye kavşağı arasında kalan kısımda patlamanın izlerini silmek için başlattığı çalışmalar tamamlandı.


Önce Atatürk Bulvarı'nın Sıhhiye'den Kızılay Meydanı'na kadar olan bölüm, ardından da saldırının düzenlendiği Güven Park'ın önü sabaha karşı araç trafiğine açıldı.


Yolun açılmasının ardından saldırının düzenlendiği yerdeki durakların yenilendiği ve yolların kısmen asfaltlandığı görüldü.


Yolun araç ve yaya trafiğine açılmasının ardından vatandaşlar saldırının yaşandığı Güvenpark metro çıkışındaki kaldırıma karanfil bıraktı. Karanfiller arasında yer alan “Alışmıcam kardeşim” yazılı notun yer alması dikkat çekti.  Patlama sırasında hasar gören dükkanlardaki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığı öğrenildi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS