Boydakların yargılandığı FETÖ davasında savcı 3 tahliye talep etti

Boydakların yargılandığı FETÖ davasında savcı 3 tahliye talep etti

Boydak Holding'in sahip ve yöneticilerinin de yargılandığı Kayseri'de FETÖ davasında savcı, tutuklu sanıklardan Murat Bozdağ, Arap Ali Aksoy ve Nurullah Sarıöz’ün tahliyeleri talep etti. Duruşmada iş adamı Hacı Boydak, "Herhangi bir talebim yok. Hayırlısı olsun" dedi.

Kayseri’deki 68 sanıklı Fetullahçı Terör Örgütü davasında savcı, 3 sanığın tahliyesini talep etti.


Kayseri’de iş adamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş ve Halit Gazezoğlu, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ile örgütün "il imamı" firari Sıtkı Baş’ın da 68 sanığının arasında yer aldığı FETÖ davasına devam edildi.


Boydak kardeşlere cenaze izni


Hazır bulunan tanıkların dinlenmesinin ardından Cumhuriyet Savcısı, mevcut delil durumunu göz önünde bulundurarak, tutuklu sanıklar, TMSF’ye devredilen Boydak Holding yöneticilerinden Murat Bozdağ ve Kılıçaslan Eğitim Vakfı yöneticileri Arap Ali Aksoy ile Nurullah Sarıöz’ün tutuksuz yargılanmak üzere tahliyelerini, diğer sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamını talep etti.


Boydak ailesi: FETÖ'ye yaptığımız yardımları düşününce kahroluyoruz


Hacı Boydak: Hayırlısı olsun


Tutuklu sanık Hacı Boydak, tanık beyanlarına ve tutukluluk halinin devamına ilişkin olarak, "Herhangi bir talebim yok. Hayırlısı olsun" dedi.


Tutuklu sanık Memduh Boydak ise adalete saygılarının olduğunu belirterek, "Tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmak istiyorum. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum" derken, Şükrü Boydak da tahliyesini istedi.


Savcı tarafından tahliyesi talep edilen tutuklu sanık Murat Bozdağ, "Teşekkür ederim, tahliyemi istiyorum" dedi.


Tutuksuz sanık Mustafa Boydak, Erol Boydak ve İlyas Boydak da yüce mahkemeye güvendiklerini söyleyerek, diyecek bir şeyleri olmadığını ifade ettiler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS