''Bu mitingler paniğe işarettir''

''Bu mitingler paniğe işarettir''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan esnaflarla bir araya geldi. gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Celal Adan'a CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in bir gazeteye verdiği röportajda Türkiye'nin 1-2 güne kadar Suriye'ye gireceği şeklindeki açıklamalarına "Gürsel beyin yaptığı açıklamayla ilgili elimizde, herhangi bir bilgi yok. Şu anda Türkiye 7 Haziran seçimlerine demokrasiye, hukuka bağlı olarak girmesi konusunda MHP, bütün gayreti ile mücadele etmektedir. MHP her zaman milli konulara duyarlı bir siyasi partidir. MHP Türk milletinin menfaatine olan her konuda herkesten önce yerini alan bir siyasi geleneğe sahiptir. Suriye konusunda bir tehdit var diye getirdikleri tezkereye biz destek verdik. Bunu AKP için değil, Türkiye'ye karşı yapılacak herhangi bir saldırıya karşı biz milli düşünceye sahip Türk milliyetçisi bir siyasi parti olarak her zaman milletimizin menfaatini önde tutarız" dedi.

MHP İstanbul 2'inci bölge milletvekili adayı Celal Adan, "Bugün Türk siyasetini takip ettiğimiz zaman, anayasal suç işleyen bir Cumhurbaşkanı sokağa çıkmış, devletin imkanlarıyla oy toplamaya çalışmaktadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük yalanlarını söyleyerek oy toplamaktadır. 2013 Nevruz bayramında Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde bir vilayetimizde, açıkça söylüyorum Diyarbakır'da PKK'nın paçavraları altında eşkıya başının mesajını okutan iktidar, bugün eşkıya ile görüşmenin, teröristlerle görüşmenin sakıncalı olduğunu ifade etmektedir. Dün bu suçu işlemiş insanların bugün oy uğruna yapmış oldukları söylemler kendilerinin ne kadar zavallı olduğunu ortaya koymaktadır. O gün teröristlerle görüşülmemesi noktasında iradesini ortaya koyan MHP'yi sanık sandalyesine oturtanlar, bugün MHP'nin o gün söyledikleri ile kamuoyunu kandırmaya çalışmaktadırlar. Eğer cumhurbaşkanı onurluysa, başbakan onurluysa MHP'den bir milyon sefer özür dilemek mecburiyetindedirler" dedi.


"Cumhurbaşkanının miting yapması paniğe işarettir"


Bir habercinin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusuna Celal Adan, "Cumhurbaşkanının miting yapması bir paniği işaret etmektedir. AKP, 7 Haziran seçimlerinde yıkılacaktır. Türk milleti 4 bakanı hırsızlıktan alaşağı edilmiş bir siyasi iktidarı tekrar iktidara getirmeyecektir. Recep Tayyip Erdoğan'dan talimat aldığını söyleyen 4 hırsızlık zanlısı bakanları, Recep Tayyip Erdoğan'ın yüreği yetiyorsa onları yanına alıp, halkın önüne çıkmalıdır. Türk devletinin imkanlarını kullanarak yalan söyleyerek Türkiye'de görülmemiş bir siyasi mücadeleye öncülük yapmaktadır. Panik içerisindedir. Yargılanmaktan korkan, panik içerisinde bir ruh halinde mitingler yapmaktadır. HSYK' da, Yargıtay'da, Danıştay'da, emniyet teşkilatında yapılan değişikliğin tek sebebi 17-25 Aralık, Cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlık olayıdır. 12 yıl koyun koyuna yaşamış, kader birliği yapmış bu siyasal iktidar bir paralel uydurması ortaya çıkararak bir algı ortaya koymaktadır. 17-25 Aralık'ta 4.5 milyon doları yakalayan polis iradesi milli iradedir'' diye cevap verdi.


Rusya'dan Erdoğan açıklaması


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Defne Halman'a tepki


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS