Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman, 2019 yılında hangi tarihte idrak edilecek?

Bu yıl Kurban Bayramı ne zaman, 2019 yılında hangi tarihte idrak edilecek?

Kurban Bayramı tarihi 2019 yılında ibadet görevini yerine getirecek kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Peki, toplamda 4 gün süren Kurban Bayramı bu yıl hangi tarihe denk geliyor?

Kurban Bayramı’nın ne zaman idrak edileceği bu dönem için plan yapan kişiler tarafından merak konusu oldu. Dini günler takvimine göre Zilhicce ayının 10. gününe denk gelen Kurban Bayramı vesilesiyle milyonlarca Müslüman kurban kesiyor.


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvimde yer alan bilgilere göre bu yıl Zilhicce ayının 10. Günü yani Kurban Bayramı’nın ilk günü 11 Ağustos 2019 Pazar gününe denk geliyor. 12 Ağustos 2019 Pazartesi bayramın ikinci günü, 13 Ağustos 2019 Salı günü üçüncü günü 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü ise dördüncü günü idrak edilecek.


KURBAN BAYRAMI TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?


Kurban Bayramı’nın üç gününün pazartesi, salı ve çarşambaya denk gelmesinin ardından “Bayram tatili 9 gün olacak mı?” soruları sorulmaya başlandı. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmasa da görüşmenin ardından yapılacak değerlendirme ile tatil süresinin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS