Bugün (Arife Günü) bakkallar ve marketler saat kaça kadar açık?

Bugün (Arife Günü) bakkallar ve marketler saat kaça kadar açık?

Arife günü bakkallar ve marketlerin çalışma saatleri geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. 4 gün sürecek kısıtlamanın ilk gününde market ihtiyacı olanlar belirli saatlerde bu ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Peki, bugün marketler ve bakkallar saat kaça kadar açık olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgede marketlerin çalışma durumları ile ilgili bilgiler yerini aldı. Normal şartlarda 15 ilde gerçekleşen kısıtlamanın bu kez 81 ilin tamamında gerçekleşecek olması nedeniyle bazı illerde bakkallar ve marketler ile ilgili soru işareti olabiliyor. İşte genelgede yer alan detaylara göre bu işletmelerin durumları…

BUGÜN BAKKALLAR VE MARKETLER AÇIK MI?

23,24,25 ve 26 Mayıs tarihlerinde uygulanacak kısıtlama boyunca 81 ilde sadece Arefe günü yani bugün bakkallar belirli saate kadar açık olacaklar.

AREFE GÜNÜ BAKKALLAR VE MARKETLER KAÇA KADAR AÇIK?

Kısıtlamanın ilk gününde hizmet vermeyi sürdürecek olan bakkallar ve marketler 10:00-17:00 saatleri arasında çalışabilecekler. Vatandaşlar yürüme mesafesi koşuluyla bakkala giderek market ihtiyaçlarını temin edebilecekler.

FIRINLAR 4 GÜNLÜK KISITLAMADA AÇIK MI?

Fırın, pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.

Yani hafta sonları bazı illerde uygulanan kısıtlamalarda olduğu gibi bu kısıtlamada da ekmek almak isteyen kişiler fırın veya unlu mamul satışı yapan yerlere giderek ekmek alabilecekler.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS