Son Dakika

Bugün Cuma namazı camilerde kılınacak mı? 23 Nisan camiler açık mı? Camilerde Cuma namazı kılınacak mı?

A A

16.04.2021 - 09:53 Son Güncelleme:

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan ayında teravih namazlarının evde kılınacağı kararından sonra 3 günlük yasak gününe denk gelen “23 Nisan'da Cuma namazı camilerde kılınacak mı, camiler açık mı?” sorgulamaları hız kazandı. Peki, bugün Cuma namazı camilerde kılınacak mı? İşte 23 Nisan 2021 günü camilerde Cuma namazı kılınıp kılınmayacağına ilişkin bilgiler..

Bugün Cuma namazı camilerde kılınacak mı? 23 Nisan camiler açık mı? Camilerde Cuma namazı kılınacak mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan ayında ek tedbirler alındı. Koronavirüs önlemleri kapsamında iki haftalık kısmi kapanma kararı ve teravih namazının evde kılınması kararından sonra gözler Cuma namazıyla ilgili karara çevrildi. Cuma namazının 3 günlük sokağa çıkma yasağı günlerinden biri olan 23 Nisan gününe denk gelmesi nedeniyle camilerin açık olmadığı ve camilerde Cuma namazı kılınıp kılınmayacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan cuma namazı açıklaması anımsatıldı.

BUGÜN CUMA NAMAZI CAMİLERDE KILINACAK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 23 Nisan 2021 cuma günü vatandaşlarımız cuma namazı için camilere gidebilecekler mi?" sorusunun yanıtında ise bakanlığın daha önceki açıklamalarında, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının cuma günlerine denk gelmesi halinde vatandaşların araç kullanmaksızın kendilerine en yakın camiye cuma namazı için gidip gelebileceklerinin belirtildiği anımsatıldı.

Yanıtta, 22 Nisan perşembe 19.00'da başlayıp, 26 Nisan pazartesi 05.00'te tamamlanacak sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında kalan 23 Nisan 2021'de vatandaşların araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye cuma namazı için gidebilecekleri bildirildi.