Bugün Cuma namazı kılınacak mı? 7 Mayıs 2021 Sokağa çıkma yasağında(tam kapanmada) camiler açık mı, yasak var mı? 

Bugün Cuma namazı kılınacak mı? 7 Mayıs 2021 Sokağa çıkma yasağında(tam kapanmada) camiler açık mı, yasak var mı? 

29 Nisan 2021 tarihinden itibaren başlayan tam kapanmayla birlikte bugün Cuma namazının camilerde kılınıp kılınmayacağı merak edilmeye başladı. Cuma namazı ibadeti için camiye gitmek isteyenler ilgili aramalara başladı. Peki, bugün Cuma namazı kılınacak mı? Tam kapanmada camiler açık mı? Sokağa çıkma yasağında camilere gitmek yasak mı? Konuyla ilgili açıklama Diyanet İşleri’nden geldi. İşte 7 Mayıs Cuma namazıyla ilgili o detay..

Tam kapanmanın başladığı 29 Nisan itibarıyla 17 Mayıs’a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacak.  Sokağa çıkma yasağının başlamasıyla birlikte bugün Cuma namazı kılınacak mı sorgulamaları hız kazandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazı kılınacak ve camiler açık mı konuları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Diyanet TV'de konuşan Ali Erbaş, tam kapanma sürecinde camilerin durumu ve cuma namazı hakkında bilgi verdi.

BUGÜN CUMA NAMAZI CAMİLERDE KILINACAK MI? 7 MAYIS 2021

Bugün camilerin açık olup olmadığı namaz ibadetlerini idrak edecek olanların gündemine geldi. Camiler ile ilgili Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı. Sokağa çıkma yasağının olduğu tam kapanma dönemi hakkında açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tam kapanma sürecinde teravih hariç camilerde cemaatle namaz kılınacağını açıkladı.  Başkan Erbaş, 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde uygulanacak tam kapanma sürecinde camilerin açık olacağını belirtti.

DİYANET'TEN TAM KAPANMADA CUMA NAMAZI AÇIKLAMASI

"Bu kapanma günlerinde camilerde cemaatle namaz kılınacak. Kapanma günleri bundan önce de oldu. Camilerimiz açık. Teravih namazı hariç cuma ve vakit namazlarımız kılınıyor. Şu bir yıldır defalarca sokağa çıkma kısıtlamaları yaşadık. Şimdi 17 gün sürecek bir tam kapanma yaşıyoruz. Ne olur milletimiz, bu fedakarlığı madem yapıyoruz, çok titiz davranalım, dikkat edelim. Mesafeye, tedbirlere, maskeye, mesafeye, temizliğe ve diğer tedbirlere riayet edelim. Bütün kardeşlerimize buradan tavsiye ediyorum, rica ediyorum. Bu hastalıktan bir an önce kurtulalım inşallah."

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN CUMA NAMAZI AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, tam kapanma süreciyle yeni bir dönemin başladığını belirtti ve camilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu vatandaşların da mahalledeki camilere giderek namaz kılabileceğini söyledi.

Hayırlı Cumalar, Resimli Cuma mesajları, sözleri 7 Mayıs 2021

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat? Cuma namazı kılınışı Diyanet!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS