Son Dakika

Bugün Eczaneler ve hastaneler yarın açık mı, kapalı mı, 29 Ekim’de hastaneler çalışıyor mu?

A A

29.10.2021 - 09:08 Son Güncelleme:

Resmi tatillerde hastaneler, eczaneler ve aile hekimleri çalışma durumları farklılık gösteriyor. Peki, 28-29 Ekim tarihlerinde bu kurumların çalışma sistemleri nasıl olacak, yarın eczaneler ve hastaneler açık mı, kapalı mı, aile hekimleri 28 Ekim Perşembe çalışıyor mu?

Bugün Eczaneler ve hastaneler yarın açık mı, kapalı mı, 29 Ekim’de hastaneler çalışıyor mu?

Eczaneler, hastaneler, aile hekimleri ve diğer sağlık kuruluşları 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim’de resmi tatil çalışma düzeninde olacak. Peki, tam olarak bu süreç nasıl işleyecek?

ECZANELER YARIN AÇIK MI, KAPALI MI, 28-29 EKİM’DE ECZANELER ÇALIŞIYOR MU?

28 Ekim 2021 Perşembe günü öğleden sonra resmi tatil olması nedeniyle eczaneler nöbetçi eczane usulü çalışacaklar. 29 Ekim 2021 Cuma günü ise tam gün yine nöbetçi eczane olacak. Ancak 28 Ekim Perşembe öğlene kadar tüm eczaneler açık olacak. Mahallenizdeki nöbetçi eczaneyi öğrenmek için en yakın eczaneye gidebilirsiniz.

HASTANELER YARIN (CUMA) AÇIK MI, 28-29 EKİM’DE ÇALIŞIYOR MU?

Hastaneler 28 Ekim 2021 Perşembe günü öğlene kadar tüm bölümlerde öğleden sonra ise sadece acil bölümlerde hizmet verecekler. Ancak aşı ile ilgili bir engel bulunmuyor. Aşı randevusu olan kişiler giderek aşılarını olabilirler.

Aile hekimleri de aynı hastaneler gibi varsa acil ve aşı bölümlerde hizmet verecek. 28 Ekim 2021 Perşembe günü öğleden sonra resmi tatil olduğu için bu sistem uygulanacak.