Son Dakika

Bugün kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek ? 19 Ocak kabine kararları neler olacak?

A A

19.01.2022 - 17:35 Son Güncelleme:

Kabine toplantısı öncesinde toplantının ana gündem maddelerine ilişkin son bilgileri CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan aktardı.  Toplantıda ele alınacak 3 ana başlık sonrası bu hafta kabine kararları merakla beklenecek. Peki, kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek, kabine kararları neler olacak?

Bugün kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta bitecek ? 19 Ocak kabine kararları neler olacak?

Koronavirüsle mücadele, ekonomik tedbirler, enflasyon, iç ve dış politikadaki sıcak gelişmeler ile daha fazlası kabine toplantısında değerlendirilecek. Arda Erdoğan'ın kabineye ilişkin aktardığı bilgiler şöyle:

KDV DÜZENLEMESİ MASADA

Ekonomi başlığı oldukça önemli. Kur ve dalgalanmaya ilişkin hayata geçirilen uygulamaların sonuçları değerlendirilecek. KDV düzenlemesi de konuşuluyor. Çalışmada gelinen son durum masada olacak.

YENİ TEDBİRLER GELİR Mİ?

Salgın gündemi de oldukça önemli. 70 binlere çıkan vaka sayılarını konuşuyoruz. Vaka sayılarının yükselmesiyle akıllara yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği geliyor. Salgının geriletilmesine ilişkin atılacak adımlar kabinenin gündeminde olacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Terörle mücadele ayrı bir başlık. Yurt içi ve yurt dışında operasyonlar devam ediyor. Önümüzdeki süreçte, yaklaşan bahar aylarıyla birlikte terör örgütünün kırsaldaki hareket kabiliyetinin ortadan kaldırılmasına ilişkin atılacak adımlar gündemde olacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA BİTECEK?

Bu hafta kabine Çarşamba günü toplandı. Toplantının sona ermesinin ardından 19:00’dan sonra da açıklama yapılacağı tahmin ediliyor. Açıklamaların tamamı CNN TÜRK canlı yayınında olacak.