Bugün yağmur yağacak mı? Meteoroloji 18 Ağustos hava durumu

Bugün yağmur yağacak mı? Meteoroloji 18 Ağustos hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 18 Ağustos hava durumu raporu yayınlandı. Geçtiğimiz gün yaşanan ve su baskınlarına neden olan sağanak yağışın ardından bugün İstanbul’da yağmurun yağıp yağmayacağı merak ediliyor. Peki, bugün yağmur yağacak mı? Hava durumu nasıl olacak? İşte, 18 Ağustos hava durumu raporu…

Hava durumu raporu yayınlandı. Geçtiğimiz gün sel ve su baskınlarına neden olan sağanak yağışın ardından bugün İstanbullular “Yağmur yağacak mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan rapora göre bugün Batı ve Orta Karadeniz ile Ankara çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Peki, bugün hava durumu nasıl? Yağmur yağacak mı? İşte, 18 Ağustos hava durumu raporu…


HAVA DURUMU 18 AĞUSTOS


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana, Mersin, Osmaniye, Ankara, Karaman, Kırıkkale, Çankırı ve Artvin çevreleri ile Antalya'nın doğu ve Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları, Kırıkkale, Karabük, Çorum ve Giresun çevreleri ile Ankara'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m²), Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m²) olması bekleniyor.


Sıcaklıkların ise kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


ŞİDDETLİ YAĞMUR GELİYOR!


Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları, Kırıkkale, Karabük, Çorum ve Giresun çevreleri ile Ankara'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m²), Kastamonu'nun kıyı kesimleri ile Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 Kg/m²) olması beklendiğinden, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS