Bugün Yalova'da okullar tatil mi?

Bugün Yalova'da okullar tatil mi?

Kar yağışının etkili olduğu Yalova'da öğrenciler kar tatili açıklaması bekliyordu. Merakla yanıt aranan, "Yalova'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. 10 Ocak'ta il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

Yalova'da hafta sonunda etkisini arttıran kar yağışı kentte yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Özellikle ulaşım olmak üzere hayatı olumsuz etkileyen hava koşullarından dolayı öğrenciler, "Yalova'da okullar tatil mi?" sorusunu sormaya başlarken beklenen yanıt Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden geldi. 10 Ocak'ta il genelinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.


Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)YALOVA'DA 10 OCAK TATİL EDİLDİ


Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle, Yalova Merkez ve Tüm İilçelerimizde Resmi / Özel (Kurs ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) tüm eğitim kurumlarında Eğitime 1 gün (10 Ocak 2017 Salı) süre ile ara verilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır." denildi.


YALOVA hava durumu


Yalova'da hafta sonundan bu yana etkili olan kar yağışının Salı günü karla karışık yağmur şeklinde etkisini sürdürmesi bekleniyor. Bu hafta Yalova'da en düşük sıcaklıkların 0 derece, en yüksek sıcaklıkların ise 11 derece olması bekleniyor.


Diğer yandan Marmara ve Ege yağış alıyor. Bu yağışların büyük çoğunluğu kara dönüyor. Rüzgar da kuvvetli Marmara'nın Karadeniz kıyılarında 4, Kuzey Ege'de Çanakkale dolaylarında ise rüzgar 5 kuvvetine kadar çıkacak. Akdeniz'de ise aşırı yağışlar var, orta ve batı kesimlerinde özellikle. Bu yağışlar çarşamba günü kesmiş olacak. İç Anadolu'da da zayıf olsa da kar yağışları var. Sıcaklıklar 0 derecenin altında. Karadeniz'in batısında ve doğusunda kar yağışları var. Bolu'da ki zayıf kar yağışı çarşamba-perşembe günü etkisini biraz artıracak. Doğu Anadolu'nun da büyük kısmı kar şeklinde yağış alıyor. Güneydoğu Anadolu'da ise hava parçalı çok bulutlu.

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS