Bülent Tezcan: ''CHP dokunulmazlıklar konusunda hayır oyu verdi dedirtmeyeceğiz''

Bülent Tezcan: ''CHP dokunulmazlıklar konusunda hayır oyu verdi dedirtmeyeceğiz''

AK Parti'nin dokunulmazlık teklifi, Meclis Anayasa Komisyonu'nda görüşülmeye devam ediyor. Toplantıda söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan'ın konuşması dikkat çekti. Tezcan, ''CHP dokunulmazlıklar konusunda hayır oyu verdi dedirtmeyeceğiz'' dedi.

Meclis Anayasa Komisyonu görüşmeleri olaylı başladı. AK Partili ve HDP'li vekiller arasında kısa bir süre gerilim yaşandı. 


Basının, salon darlığı nedeniyle içeriye alınmadığı görüşme devam ediyor.


Görüşmede konuşan CHP'li Tezcan şunları söyledi: ''Mevcut siyasi iklimdeki yargı üzerindeki baskıyı alıp savcıların özellikle bakanlar ve iktidar partisi milletvekilleri hakkında fezleke düzenlemekte, soruşturma açmakta korktuğunu biliyoruz. Düzenlenmeyen fezlekeler ne olacak?


Bir sorun daha var; bugün ortaya çıkmadı, mesela üç milletvekilinin iştirak ettiği bir olayda fezleke düzenlenmiş, dördüncüsünün de iştirakı var ama daha ortaya çıkmamış bu. Bir sene sonra ortaya çıkacak. O zaman ne olacak? Bu teklifte o da yok, onun da dokunulmazlığı devam edecek.
Böyle bir tabloda bu düzenleme eşitlik ilkesine de aykırı, sorunu kökten çözmeyen bir durumdur.''


Dokunulmazlık teklifini eşit ilkesine aykırı bulduğunu dile getiren Tezcan sözlerini ise, ''Cumhuriyet Halk Partisi dokunulmazlıklar konusunda hayır oyu verdi dedirtmeyeceğiz'' diye bitirdi. 


HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de CHP Anayasa Komisyonu üyesi Bülent Tezcan’ın AK Parti’nin teklifine evet diyeceğini açıkladığı konuşmasını Twitter’da paylaştı. HDP’li Kürkçü, CHP’li Tezcan’ın "AKP teklifi korkunçtur, Anayasa'ya, insan haklarına aykırıdır. Ama evet diyeceğim. Hayır dedi dedirtmem" diye konuştuğunu aktardı.


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS