Burcu Ayan Ergen'in “Kolaj Eskizler ve Resimleri” sergisi açılıyor

Burcu Ayan Ergen'in “Kolaj Eskizler ve Resimleri” sergisi açılıyor

Burcu Ayan Ergen'in “Kolaj Eskizler ve Resimleri” adlı sergisi 05 Mayıs 2016, saat 19:00'da halka sanat/ galeri'de açılıyor.

Sanatçı sergide yer alan işleri için şunları söylüyor:"Kolajlar benim için, bu çok parçalı yaşam içerisinde farklı imgelere açılan kapılar oldular. Bazen bilinçli bazense rastlantısal bir şekilde renk, doku ve şekillerin bir araya gelmesi bana esin verdi. Başlangıçta renk sorunu ile uğraşmaya, rengi resimlerimin temel elemanlarından biri durumuna getirme yolunda denemeler yapmaya başladığımda kolajlar, sadece bir deneme niteliği taşırlarken, sonradan eskizlerim olmaya başladılar. Mekânı farklı şekilde algılamama yardımcı oldular. “Mekan”ı gözlemlemeye ya da resmetmeye olan ilgim kolajlardan daha önce başlamıştı. Ancak kolajlar da, mekânı parçalamama, farklı mekânların birbirlerini tamamlamasına ve yeni mekânlar ya da soyutlamalar doğurmasına olanak tanıdılar.


Bir araştırma ile başlanan ama sonra bir esin, çıkış noktası ve tasarıma dönüşen bu kolaj eskizler son senelerde yaptığım resimleri beslediler ve soyutlama konusunda bana yeni fikirler verdiler."


Sergi 05- 24 Mayıs tarihleri arasında Pazartesi hariç 11:00-19:00 saatleri arasında izlenebilir.


Halka Sanat/ galeri: Caferağa Mahallesi Bademaltı Sokak No:24 Moda Kadıköy


0216 550 29 90


www.halkaartproject.net


Burcu AYAN ERGEN KİMDİR?


1982 yılında doğan sanatçı, 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Bölümü, Sanat Yönetimi Programı’ndan mezun olmuştur. 2006'da Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Bölümü, Bileşik Sanatlar Programı’nı (İkinci Ana Dal) tamamlamıştır


2006 yılında Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programı, ardından 2011'de Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Ana Sanat Dalı Sanatta Yeterlik Programın’dan mezun olmuştur. Sanatçının, 2011'de İstanbul Ütopya Sanat Galerisi'nde, 2012'de Antalya Akdeniz Sanat Fuarı'nda ve 2016'da Kastamonu Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Sergi Salonu'nda  olmak üzere üç kişisel sergisi, 2005'te Ankara Bilkent Üniversitesi Kütüphane Sanat Galerisi ve 2012'de Ankara Kav Sanat Galerisi'nde olmak üzere iki adet Üçlü Sergisi vardır.


Ayrıca Bakü, Romanya, Kore, Ankara, İstanbul, Antalya, Eskişehir, İzmir, Bodrum ve Karabük'de olmak üzere birçok Uluslararası ve Ulusal Karma Sergiye katılmıştır.Çeşitli dergilerde yayınlanmış makalelerinin yanı sıra, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi'nde birçok Ulusal ve Uluslararası Sempozyuma bildirileri ile katılmıştır.      


2011 Kasım'dan beri Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sanat Yönetimi Bölümü’nde Yardımcı Doçent kadrosunda bulunmaktadır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS