Burhan Kuzu: ''HDP, Türkiye'nin suç makinesi''

Burhan Kuzu: ''HDP, Türkiye'nin suç makinesi''

Dokunulmazlık tartışmasında bir açıklama da Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve AK Parti milletvekili Burhan Kuzu'dan geldi. Kuzu, HDP Eş Genel Başkanları'nın dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili çalışmada özerklik ve 6-7 Ekim olaylarıyla ilgili birkaç fezlekeye öncelik verilebileceğini söyledi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Meclis kulisinde, Başkanlık sistemine en yakın parti olan HDP ile işbirliği gelişmesi durumunda dokunulmazlık fezlekelerinin beklemeye devam edebileceği, MHP ile uzlaşma olasılığının güçlenmesi durumunda ise bazı fezlekelerin komisyon gündemine alınabileceği vurgulanıyor.


Ak Parti'li Burhan Kuzu, öncelikle özerklikle ilgili fezlekelerin parlamentoya gönderilme sürecinin tamamlanması gerektiğini vurguladı..


"330 dosya var; 160'ı HDP'lilere ait. Mesela Demirtaş'ın 40 dosyası varsa, ikisi, üçü için de olabilir. 6-7 Ekim fezlekeleri var. Özellikle Rusya'dan geldikten sonra yaptıkları açıklamalar dikkat çekici. Böyle bir karar Türkiye'nin yolgeçen hanı olmadığını gösterir, devletin terörle mücadelede kararlılığını gösterir. Kaldı ki bunlar çok ağır suçlar, bunları işlemek bir vekil için hak değil" ifadelerini kullandı.


Kuzu, HDP'yi "Türkiye'nin suç makinesi" diye niteledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS