Burhan Kuzu'dan seçmene: "Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz"

Burhan Kuzu'dan seçmene: "Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz"

AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj tepki çekti.

Anayasa profesörü Burhan Kuzu, kendisine ait sosyal medya hesabından ilginç bir mesaj paylaştı.  Kuzu, seçmenlere seslenerek, "Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz" dedi.

Kuzu’ya pek çok twitter kullanıcısı tepki gösterdi. Özellikle “bunları aramızda hallederiz" sözleri büyük tepki çeken Kuzu, bu tepkilere yanıt vermedi ve kısa bir süre sonra da “Aziz Milletimize hatırlatırım ki, bu günün Muhalefetine Ülkeyi teslim etmek demek, Ülkeyi uçuruma atmak demektir” diye yazdı.


Erdoğan Batman ve Diyarbakır'da HDP'yi hedef aldı


“Anayasa profesörü” Burhan Kuzu’nun, seçmenlere “aramızda hallederiz” demesini yakışıksız bulan kullanıcılar tepkilerini sürdürürken #AramızdaHallederiz etiketiyle binlerce tweet atıldı.

Kuzu’nun mesajının içeriğine gösterilen tepkilerin yanı sıra “Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz” kısmı da tartışma yarattı. Kuzu’nun bu sözlerle neyi kast ettiği merak konusu olurken, yolsuzluk iddialarının TBMM’de AKP grubunun oylarıyla aklanması ve Soma başta olmak üzere çeşitli iş kazalarında yüzlerce işçinin can vermesi gibi konuları ya da bunların tümünü kast etmiş olabileceği yorumları yapıldı.


 {$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS