Burs başvuruları ne zaman? 2019 KYK burs başvurusu tarihi belli oldu mu?

Burs başvuruları ne zaman? 2019 KYK burs başvurusu tarihi belli oldu mu?

Kredi ve burs başvuruları KYK tarafından ilerleyen günlerde öğrencilerin erişimine açılacak. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden eğitim desteği alabilmek için başvurularını gerçekleştirecek olan adaylar yapılacak değerlendirme sonrası sonuçları öğrenecekler. Peki, KYK burs başvuruları hangi tarihte başlayacak?

Burs başvurusu için KYK’den gelecek açıklama beklenmeye devam ediyor. 2020 yılında öğrencilere ödenecek olan aylık ücret de yine önümüzdeki günlerde belirlenecek. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları nereden yapılacak ve başvuru işlemleri hangi tarihte başlayacak?


KYK BURS BAŞVURULARI HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?


Burs başvuru süreci için Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nden ya da Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan henüz yapılmış bir açıklama yok. Ancak DGS ek yerleştirme sürecinin de tamamlanması durumunda başvuruların başlamasıyla ilgili bir engel kalmayacak. Dolayısıyla KYK başvuru işlemlerinin 2019 Ekim ayı içerisinde başlaması bekleniyor.


BURS BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın e-devlet’e entegre edilen hizmetleri arasında yer alan başvuru işlemlerinin yine e-devlet üzerinden yapılması bekleniyor. 


BURS AYLIK NE KADAR YATIYOR?


2019 yılı için belirlenen burs ücreti lisansta 500, yüksek lisansta 1000, doktorada da 1500 lira. Dolayısıyla öğrenciler 2019 yılında bu ücretleri alacak ancak 2020 yılı için burs ücretlerinde artış yapılacak. Yani 2020 Ocak ayı itibariyle öğrencilerin yeni ücreti alacaklar. Kredi ve burs ücretlerindeki artışın da yine önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS