Bursa yerel seçim sonuçları: 31 Mart 2019 Bursa oy oranları

Bursa yerel seçim sonuçları: 31 Mart 2019 Bursa oy oranları

Bursa 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları ittifaklar ve adaylar içerisinden en çok oyu alan isimleri gösterecek. Mahalli idareler seçimleri için adaylarını belirleyen siyasi partiler Yüksek Seçim Kurulu’na listeleri haftalar öncesinden teslim etmişti. Peki, Bursa oy oranları nasıl şekillendi, ittifakların ve adayların sonuçları neler oldu?

Bursa yerel seçim oy oranları sandık başına giden seçmenin tercihini hangi adaylardan yana kullandığını ortaya koydu. 30 büyükşehir belediyesi, 51 il belediyesi ve 922 ilçe yönetimlerini yakından ilgilendiren seçimlerde bazı bölgelerde ittifaklar bazı bölgelerde ise bireysel adaylar yarıştı.


Oy pusulalarının oy kullanılacak bölgelerdeki aday sayısına göre değişiklik gösterdiği seçimlerin öncesinde Yüksek Seçim Kurulu seçmenlerin nerede oy kullanacağını resmi internet adresi üzerinden erişime açmıştı.


“Evet” veya “Tercih” yazılı mührü istedikleri adaya yönelik kullanan seçmenler Bursa seçim sonuçları için tercihlerini belirlemiş oldu. Yerel seçimlerde ittifakın olduğu büyükşehirlerde AK Parti 27, MHP 3, CHP 13 ve İYİ Parti 10 aday göstermişti.


BURSA OY ORANLARI CNN TÜRK’TE!


CNN TÜRK’ün 31 Mart 2019 yerel seçimlerine özel olarak hazırladığı seçim 2019 sayfasında Bursa seçim sonucu ve oy oranları her seçimde olduğu gibi anlık olarak seçmenlere aktarılıyor. Sandıkların açılmaya başlaması ve seçim yasaklarının kalkmasının ardından elde edilen verile erişime açılıyor. İşte Bursa seçim sonuçları ile ilgili detaylar ve adayların elde ettikleri oranlar…


BURSA SEÇİM SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ…


9 adayın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmak için yarışacağı şehirde 1 bağımsız aday bulunuyor. İşte Yüksek Seçim Kurulu’nun paylaştığı il genelindeki aday listeleri…


Saadet Partisi Mehmet Atmaca İnşaat Yüksek Mühendisi Üniversite/Yüksekokul


Bağımsız Türkiye Partisi Şevket Tamaç Avukat Üniversite/Yüksekokul


Türkiye Komünist Partisi Mehmet Yavuzkan İktisatçı Üniversite/Yüksekokul


Vatan Partisi Suna Soydaş Fırat Avukat Üniversite/Yüksekokul


Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Bozbey İnşaat Mühendisi Üniversite/Yüksekokul


Adalet Ve Kalkınma Partisi Alinur Aktaş Müşavir Üniversite/Yüksekokul


Demokrat Parti Metin Engin Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Üniversite/Yüksekokul


Demokratik Sol Parti Ahmet Murat Özbilge İşletmeci Üniversite/Yüksekokul


Bağımsız Osman Uğur Çiftçi İlkokul

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS