Bursa'da dolandırıcı sahte polis bu kez çetin cevize çarptı

Bursa'da dolandırıcı sahte polis bu kez çetin cevize çarptı

Bursa’da kendini polis olarak tanıtan dolandırıcı bu kez çetin çevize rastladı ve yakayı ele verdi. Kocası emekli polis olan ev kadını, sahte polisi hastaneye çağırıp yakalattı.

Bursa’da bir ev kadını, kendini polis diye tanıtan dolandırıcıyı göz hastanesine çağırıp emekli polis olan kocasına yakalattı. O anlar güvenlik kamerasına da saniye saniye yansıdı.


Dolandırıcılar FETÖ'yle kandırmak istedi


Olay Yıldırım ilçesi Sinan Dede Mahallesi’nde gerçekleşti. Kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcısı F.K.(28) kocası emekli polis olan A.Ü’yü arayarak FETÖ ve PKK terör örgütlerine hesabından para aktarıldığını belirterek operasyon yaptıklarını örgüt üyelerini yakalayabilmek için evinde bulunan para ve altınları kendisine teslim etmesi gerektiğini söyledi.


Dolandırıcıya altınlarını böyle teslim etti


 


Durumu emekli polis olan kocasına anlatan ev hanımı A.Ü kocasının onlar dolandırıcı diye uyarması üzerine dolandırıcıyı yakalatmak için buluşmayı kabul etti.


Yüzyılın dolandırıcısı Selçuk Parsadan kimdir?


Dolandırıcıyı Yıldırım ilçesindeki bir göz hastanesine çağıran A.Ü. evde hazırladığı poşetin içerisine para yerine gazete kağıdı, boş altın kutusu ve gözlük kutusu koyarak kocasıyla birlikte buluşma yerine gitti.


Dolandırıcının kendisini bulut parolasını vererek tanıtacağı söylemesi üzerine dolandırıcıyı beklemeye başlayan ev hanımı A.Ü dolandırıcının gelip parola olan bulut ismini söylemesiyle kadının kocası olan emekli polis dolandırıcıyı suçüstü yakalayarak emniyet ekiplerine teslim etti.


Yaşanan olay hastanenin güvenlik kameraları tarafından an be an görüntülendi. Emniyetteki ifadesi tamamlanan dolandırıcı adliyeye sevk edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS