Bursa'da IŞİD operasyonu: 12 gözaltı

Bursa'da IŞİD operasyonu: 12 gözaltı

Bursa'da terörle mücadele ekiplerince düzenlenen operasyonda terör örgütü IŞİD üyesi oldukları bildirilen 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan büyük bölümünün Suriye'de eğitim gördüğü ve bir süre çatışmalara katıldıktan sonra Türkiye'ye döndükleri bildirildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince dün merkez Osmangazi İlçesi'nde terör örgütü IŞİD yönelik operasyon gerçekleştirildi.


Operasyon kapsamında Tevhid Dergisi Temsilciliği'nde de arama yapıldı.


Operasyonda terör örgütü üyesi oldukları bildirilen 12 kişi gözaltına alınırken, dergideki bilgisayar ve dokümanlara da el konuldu.


Gözaltına alınanların geçen temmuz ayında İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonda yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 'Ebu Hanzala' kod adlı Halis Boyuncuk'a bağlı faaliyet gösterdikleri öne sürülüyor.


Gözaltına alınanların büyük bölümünün Suriye'de silahlı eğitim gördüğü ve bir süre çatışmalara katıldıktan sonra Türkiye'ye döndükleri ileri sürüldü.


Terör örgütü IŞİD adına toplantılar düzenleyip örgüt propagandası yaptıkları, yardım toplandıkları ve örgüte adam kazandırdıkları iddia edilen şüpheliler, emniyetteki sorgularının ardından, 'Terör örgütüne üye olmak ve örgüt propagandası yapmak' suçlarından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS