Büyük ikramiye devretti: 29 Mart Süper Loto sonuçları Milli Piyango çekilişi sorgulama

Büyük ikramiye devretti: 29 Mart Süper Loto sonuçları Milli Piyango çekilişi sorgulama

Büyük ikramiye devretti: 29 Mart Süper Loto sonuçları Milli Piyango çekilişi sorgulama

Dün akşam en çok devreden şans oyununda tekrardan devir yaşandı; Süper Loto sonuçları, 29 Mart 2018 tarihinde birinci devir gerçekleşti. Süper Loto'nun devir tutarı 1 milyon 741 bin 248 lira 80 kuruş. Milli Piyango İdaresi (MPİ), 29 Mart 2018 tarihinde Ankara, Balgat'ta bulunan genel merkezde, noter huzurunda çekilişi gerçekleştirdi, numaraların belli olmasından sonra büyük ikramiye verileri sorgu sayfasında belli oldu. Kurum tarafından 29 Mart 2018 tarihine dair büyük ikramiye verileri ve tutarları haber içeriğinde...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli Piyango İdaresi (MPİ) Süper Loto çekilişi, dün akşam, 29 Mart 2018 tarihinde saat 21:15'te başladı, 21:18'te sona erdi. Kurum sonuçları, canlı yayında açıkladı. Noter huzurunda çekilen numaralar belli olduktan sonra gözler kurumun sorgu sayfasına çevrildi. Numaraların 'sıralı' olarak gelmesinden ötürü büyük ikramiyenin devredip devretmediği merak ediliyordu. Kurum sorgulama sayfasında büyük ikramiye verilerini açıkladı!

29 Mart sonuçları

Milli Piyango’nun canlı çekiliş sayfasında 21:15’te başlayan çekiliş sona erdi. İdare tarafından, noter huzurunda açıklanan numaralar (1'den 54'e kadar): 7 8 15 16 23 24

Milli Piyango sorgula sayfası

545’inci haftaya dair numaralar belli olduktan sonra, Süper Loto kuponu sahipleri büyük ikramiyeye dair tutarları Milli Piyango sorgula sayfasında görebiliyor. Sorgula sayfasına gitmek için tıklayınız

29 Mart büyük ikramiye verileri

6 bilen çıkmadı, 1 milyon 741 bin 248 lira 80 kuruş haftaya devretti. 5 bilen 93 kişi, 5 bin 826 lira 25 kuruş, 4 bilen 4 bin 535 kişi, 128 lira 15 kuruş kazanırken, 3 bilen 77 bin 26 kişi, 13 lira 5 kuruş kazandı.

En çok - en az çıkan numaralar hangileri?

Süper Loto en çok – en az çıkan numaralar hangileri? Süper Loto en çok çıkan numaraların başında; 35 sayısı olurken, 35 sayısı bu zamana kadar 80 kez çıktı. 13 sayısı 78 kez çıkarken, 37 sayısı şans oyununda 76 kez çıktı. 1 sayısı 72 kez, 4 sayısı 71 kez çıktı. Altıncı sırada olan 17 sayısı ise 70 kez çıktı.  En az çıkan sayılarda 25-53 sayıları 52 kez çıktı. 28-44 sayıları ise 51 kez çıkarken, 42 sayısı 49 kez şans oyununda çıktı. En az çıkan sayı 52 oldu. 52 sayısı 44 kez şanslı numaralar arasında yer aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ŞANS TOPU SONUÇLARI

Geçen hafta ne oldu? Hangi numaralar çıktı?

Büyük ikramiye iki kişiye çıktı: İzmir, Torbalı ilçesi, Samsun, İlkadım ilçesi. İki kişinin kazandıkları ikramiye tutarı 1.894.678,55 TL olarak açıklandı. Çıkan numaralar: 03 07 08 38 49 53. 5 bilen 49 kişi, 12.547,55 Türk Lirası kazanırken, 4 bilen 3 bin 353 kişi, 197 lira 10 kuruş, 3 bilen 76 bin 989 kişi, 14 lira 80 kuruş kazandı.

Eğer biletinize büyük ikramiye çıktıysa…

Şans oyunlarında bilet sahibi olanlar ve biletlerine büyük ikramiye çıkanların dikkatine... Milli Piyango oyununda bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi, çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İkinci dikkat edilmesi gereken husus

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hemen-Kazan oyununda İdare Şubeleri, başbayiler ve bayilerce bilet ikramiye ödenebilmesi için; bu Yönetmelik hükümlerine ve bilette belirtilen kurallara göre ikramiye isabet olması ve seri numarası itibariyle kendini ibraz eder durumda bulunması, kazınmayacağına dair üzerinde ihtar yazılı bulunan kısmının kazınmamış olması, kazınmış olan kısımda bulunan rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerlerinin yırtılmamış, delinmemiş ve tahrif edilmemiş olması, biletin iptal edilmemiş ve en son ikramiye ödeme tarihinin geçmemiş bulunması şarttır.

Hangi durumlarda ikramiye ödenmiyor?

Bilette belirtilen kurallara göre ikramiye bulunmayan, seri numarası ve ikramiye kontrol numarası itibariyle kendini ibraz edemeyen, kazınmış olan kısımda bulunan rakam, tutar, şekil, figür, motif ve benzerleri yırtılmış, delinmiş, sahte yada tahrif edilmiş olan veya kazınmayacağına dair üzerinde ihtar yazılı kısmı kazınmış olan yahut ikramiye ödeme süresi geçmiş, iptal edilmiş veya ikramiyesi ödendiğine dair ibare bulunan biletlere ikramiye ödenmez.

Bilet (kupon) üzerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Sayısal Oyunların biletlerinde, sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.


Süper Loto'da bir önceki hafta da 6 bilen çıkmamıştı...