'Buz adamlar' için İstanbul'un en büyük pisti yapılıyor

'Buz adamlar' için İstanbul'un en büyük pisti yapılıyor

Zeytinburnu Belediyesi, 7 yıl önce "sorunlu" gençlerden oluşturduğu buz hokeyi takımının Türkiye ve Avrupa şampiyonu olmasıyla harekete geçti; şimdi ilçeye İstanbul'un en büyük buz pisti inşa edilecek.

Belediyenin geleceğe dair hiçbir umudu olmayan "sorunlu" gençlerden 7 yıl önce kurduğu buz hokeyi takımı Türkiye ve Avrupa şampiyonu olmuştu. Şimdi o "buz adamlar" için Zeytinburnu'na İstanbul'un en büyük buz pisti inşa ediliyor. 


Buz hokeyinde olimpiyat hayali sona erdi


2010 yılında mobil buz pistinden kurulu bir alanda bugünkü Avrupa ve Türkiye Şampiyonu, Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı’nın temellerini atan Zeytinburnu Belediyesi, pistte fırtına gibi esecek yeni yeteneklerini keşfetmek için ilçeye İstanbul’un en büyük buz pistini yapmaya hazırlanıyor.


Zeytinburnu Buz Hokeyi Takımı, Avrupa Grup Şampiyonu


2 bin genç kış sporu yapacak


Proje aşaması tamamlanan 35 bin metrekarelik Zeytinburnu Buz Pisti, Veliefendi ve Çırpıcı mahallelerinin birleşme noktalarında yer alacak. 2 bin 400 kişilik tribünü ve fuaye alanı ile toplam iki kattan oluşacak olan pist, 2 bin genci geleceğe hazırlayacak.


İstanbul’un kış sporları ihtiyacını karşılayacak olan Zeytinburnu Buz Pisti, adını Avrupa ve Türkiye Buz Hokeyi Süper Lig Şampiyonluğu’na yazdıran Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’na da ev sahipliği yapacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS