Cake Show İstanbul'un ikincisi gerçekleştirildi

Cake Show İstanbul'un ikincisi gerçekleştirildi

Türkiye’nin ilk ve tek Butik Pastacılık Festivali “Cake Show İstanbul”un ikincisi, 7 - 8 Mayıs tarihlerinde İstanbul Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği festivalin bünyesinde düzenlenen “Çiçek Buketi Kategorisi”nde, birincilik ödülü, yarışmaya Ankara’dan katılan Semra Cömert’in oldu.

Semra Cömert, ödüle, şekerden çiçek yapma sanatının dünyaca tanınmış ismi ünlü Şef Robert Haynes’in başkanlığındaki jüri tarafından layık görüldü.

Grafik eğitimi alan ve özel bir şirkette yöneticilik yapan Semra Cömert, evli ve bir kız çocuğu annesi. Cömert, pasta üretimine, kızının doğal ve katkısız gıdalarla beslenmesini istediği için başladığını ve bu hobisinin şimdi butik pasta üretimine evrilerek, ikinci işi haline geldiğini belirtti.

ROBERT HAYNES KİMDİR?

Dünyaca ünlü İngiliz Şef Robert Haynes, şeker hamurundan çiçek tasarımı konusunda “Masterclass” unvanını taşıyor. Haynes, BSCG (British Sugar Craft Guild)'nin akredite eğitmeni olup, aynı zamanda ICES-USA (International Cake Exploration Society) üyesidir. Bildiklerini paylaşmayı sevdiğini vurgulayan Robert Haynes, bunu, dünyanın dört bir yanındaki festivallere, eğitimlere katılarak gerçekleştirmekten ayrı bir mutluluk duyduğunu ifade ediyor.

CAKE SHOW HAKKINDA

Bugüne kadar sadece profesyonel pasta şefleri hedef alınarak yapılan organizasyonların aksine, Cake Show İstanbul, pastacılığa gönül vermiş profesyonel ve amatör butik pastacıların yeteneklerini sergileyebilecekleri, eğitimler alabilecekleri ve sektörde yer alan firmalarla biraraya gelip iletişim kurabilecekleri, İstanbul'da gerçekleştirilen ilk ve tek platform olarak öne çıkıyor. 

Platform yöneticileri, amaçlarını şöyle belirtiyorlar;

-Butik pastacıları, sektörde yer alan firmalarla biraraya getirmek ve yüz yüze iletişim kurmalarını sağlamak.

-Yeteneklerini sergilemeleri için ortam yaratmak.

-Yerli ve yabancı eğitmenlerden uygulamalı eğitimler almalarını sağlamak.

-Türkiye ve dünyadaki yenilik ve gelişmeleri duyurmak.

-Girişimci ev hanımlarının, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına ve iş kurma olanakları yaratmalarına yardımcı olmak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS