Can Dündar'a saldırı iddianamesi tamamlandı

Can Dündar'a saldırı iddianamesi tamamlandı

Can Dündar'a saldırı iddianamesi tamamlandı

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a adliye önünde silahlı saldırı olayıyla ilgili yürütülen soruşturma bir ay sonra tamamlandı. İddianamede saldırgan şüpheli Murat Şahin ile Şahin'i azmettirdiği öne sürülen S.B.ve H.E.C. "şüpheli" olarak yer aldı. 18 sayfalık iddianamede şüphelilerin ve müştekilerin ifadelerine ayrıntılı olarak yer verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İddianamede, tutuklu şüpheli Murat Şahin'in 'Kasten yaralama', 'Silahla tehdit', 'Hakaret', '6136 sayılı Kanuna Muhalefet'  suçlarından toplam 4 yıldan 11 yıla kadar hapsi istendi.

Azmettirmekle suçlanan diğer iki şüphelinin de 'Kasten yaralama' ve 'Silahla tehdit' suçlarından 2 yıl 8'er aydan 7'şer yıla kadar hapsi talep edildi.

Askeri kaynaklar Hurşit Külter iddiasına yanıt geldi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi onayladı ve Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Mahkeme, iddianameyi kabul ederse şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

İstanbul'da ulaşıma bayram indirimi

Can Dündar'a 6 Mayıs'ta Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde Murat Şahin tarafından silahlı saldırıda bulunulmuş, Can Dündar olaydan yara almadan kurtulurken, televizyon muhabiri Yağız Şenkal ise bacağından yaralanmıştı.