Çanakkale Zaferi hatıra künyesi oluşturma! 18 Mart şehitleri anısına hatıra künyesi nasıl oluşturulur?

Çanakkale Zaferi hatıra künyesi oluşturma! 18 Mart şehitleri anısına hatıra künyesi nasıl oluşturulur?

Kültür ve Turizm Bakanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününe özel "Çanakkale Dijital Savaş - Hatıra Künyesi" oluşturma çağrısı yaptı. Bunun üzerine binlerce kişi 18 Mart Çanakkale Zaferi hatıra künyesi oluşturma nasıl yapılır? sorusunu sorgulamaya başladı. İşte Çanakkale Şehitleri Anısına Hatıra Künyesi oluşturma detayları..

Kültür ve Turizm Bakanlığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü öncesi dikkat çeken bir çalışmaya imza attı. "Çanakkale Şehitleri Anısına Hatıra Künyesi nasıl oluşturulur?" sorusu bu noktada binlerce kişinin bugünden araştırma konusu haline geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamada 18 Mart Çanakkale Zaferi'ne özel hatıra künyesi oluşturma uygulaması ile ilgili tüm detayları kamuoyu ile paylaştı.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANISINA HATIRA KÜNYESİ NASIL OLUŞTURULUR?

Dönemin savaş bilgileri ve günümüz kişisel bilgilerinin karma olarak kullanılmasından oluşan bu görsel, kişinin kendi ismine göre hazırlanırken tarihi zaferin 106. Yıldönümünde büyük ilgi görüyor. Türk tarihi açısından oldukça önemli ve anlamlı olan 18 Mart Çanakkale Zaferine özel hazırlanan web sitesi üzerinden vatandaşlar kendi isimlerine ait hatıra künyesini oluşturabilecek. Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığından yapılan açıklamada, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi kapsamında yapılan tören ve kutlamalar için bu yıl "İstiklalden İstikbale Çanakkale" temasının belirlendiği belirtildi.

Etkinlikler kapsamında, "Çanakkale Dijital Savaş Künyesini Doldur; Sen de Tarihin Parçası Ol" uygulamasının düzenlendiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Çanakkale Zaferi'ni kazandıran yüksek ruhun kuşaktan kuşağa yaşatılması adına yılın temasına ilişkin iletişim planlaması çerçevesinde 'Çanakkale Dijital Savaş Künyesi' uygulaması hazırlanmıştır."


18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ HATIRA KÜNYESİ OLUŞTURMA!

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca hazırlanan uygulama ile "Çanakkale Dijital Savaş Künyesi" oluşturulabilecek. 18 Mart Çanakkale Zaferi hatıra künyesi, "www.18martetkinlikleri.com" web sitesi üzerinden oluşturuluyor. Bir künyede olan ad, soyad, kan grubu ve şehir bilgileri uygulama aracılığı ile doldurulması sonucunda sistem tarafından otomatik hazırlanan künye görseli çıkıyor. Künye görseli, ekrana paylaşma seçenekleri ile gelerek günümüz dijital etkileşim diline uygun bir içerik oluşturma imkanı sağlamış olacaktır.

ÇANAKKALE ZAFERİ HATIRA KÜNYESİ OLUŞTURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS